1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Bilgisayarınız İçin En İyi Antivirüs Programları 2023

Bilgisayarınız İçin En İyi Antivirüs Programları 2023
En İyi Antivirüs Programları pc
6

İnternet ortamında gezinirken başınıza neyin geleceğini asla bilemeyebilirsiniz. Bunun önüne geçmek için kullanıcıların bazı programlardan haberdar olması gerekmektedir. Günümüz dünyasında virüsler yalnızca yaşamda değil aynı zamanda bilgisayarlarda da yer almaktadır. Son derece iyi çalışan bilgisayarınız bir süre sonra hasta olabilir. Virüslerin bilgisayarınıza sızmasını engellemek için Antivirüs programlarını kullanmayı bilmeniz gerekmektedir.

 • Kaspersky Free Antivirüs

Kötü amaçlı yazılımlardan korunmak için iyi bir programdır. Ayrıca ücretsiz sürümüyle kullanıcılara hizmet vermektedir. Bilgisayarınızı etkili bir şekilde hızlı tarar ve sonra kötü olan yazılımlardan kurtarır. Sizin bilgisayarınızın virüslerden arınmasını sağlayan programlardan birisidir. Diğer Antivirüs programları gibi ekstra bir özelliği bulunmamaktadır. Ancak vadettiği durumları bilgisayarınız için edinebilirsiniz.

 • Malwarebytes Anti-Malware Programı

Bu program sayesinde istenmeyen yazılımlardan kurtulmanız mümkün hale gelebilmektedir. Bilgisayarınızın mevcut bir koruması varsa dahi bu program destek olmaktadır. Bilgisayarınızda geniş kapsamlı bir koruma başlatabilir. Kötü amaçlı yazılımlardan kurtulmak için en iyi programlardan birisidir. Bulduğu tüm kötücül yazılımları yok ederek görevini mükemmel bir şekilde yerine getirmektedir.

Bilgisayarınız İçin En İyi Antivirüs Programları
 • Panda FREE Antivirüs

Bu programla birlikte kötücül yazılımlardan kurtulmak daha kolay hale geliyor. Vadettiği gibi tüm kötü olan yazılımlardan sizi en iyi şekilde arındırmaktadır. Bu programlarla ücretsiz bir hizmet almanız mümkün hale gelebilmektedir. Gelişmiş ve kolay bir arayüzü olmasıyla kullanıcılar üst düzey bir hizmet alabilmektedir. İnternet tarayıcınız için bazı ekstra özellikleri de bulunuyor.

 • Avast FREE Antivirüs

Antivirüs programları arasında en iyi ve en ünlü programlar arasında yer alır. Kullanıcılar bu program sayesinde kötü amaçlı yazılımlardan en hızlı şekilde kurtulabilmektedir. Ücretsiz olması ve daha kolay bir arayüzü olması nedeniyle tercih edilmektedir. Ayrıca bu programda bazı ekstra özellikleri de görmek mümkündür. Bilgisayarlar için daha sıkı tarama yapar. Kullanıcılar bu programla birlikte dilediği gibi bir kişiselleştirme yapabilir. Avast programı en ünlü programlardan birisidir. Program içerisinde aynı zamanda birde VPN hizmeti bulunmaktadır. Kullanıcılar bu özelliği kullanabilir. İnternet tarayıcılarına özel olarak çıkardığı eklentileriyle daha kullanışlı hale gelen bir programdır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yorumlar (6)

Popüler Yorumlar
 1. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Sitelerinizi çeşitli eklentiler (yazılımına göre değişir) bulut tabanlı hizmet sağlayıcıları (cloudflare gibi) ve bir güvenlik uzmanı yardımıyla koruyabiliriz.

 2. 11 Şubat 2021

  Daha önce bilgisayarıma virüs bulaşması sonucunda bu programı yüklemiştim ve sonrasında virüs taraması işlemini başlatmıştım. Oldukça hızlı tarama yaparak virüslerin hemen hemen hepsinin tespiti yapılmıştı ve sonrasında da virüs içeren tüm dosyalar temizlenmişti. Özellikle rakiplerine göre kıyaslama yapmak gerekirse son derece yeterli bir yazılım olduğunu da belirtmeden geçmek istemiyorum.Ekonomi Ansiklopedisi

Yapılan Yorumlar
 1. 9 Şubat 2021

  MerhabaBen şunun merak ediyorum bilgisayarlarımız  Antivirüs ile koruyoruz ama sitelerimiz nasıl koruyabiliriz sizce?

  • Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Sitelerinizi çeşitli eklentiler (yazılımına göre değişir) bulut tabanlı hizmet sağlayıcıları (cloudflare gibi) ve bir güvenlik uzmanı yardımıyla koruyabiliriz.

 2. 9 Şubat 2021

  Hocam öncelikle sagolun şimdi ben yıllardır arkadaşlık siteleri ile ilgileniyorum ama ne yazık ki kullanıdığım tema da olsun veya eklenti den olsun bir şekli de siteme zarar veren insanları görüyorum.Bir türlü önüne gecemiyorum anladığım tek şey makale yazmak veya r10 da birilerine ücretli makale yazdırmak oluyor. Gerçi makale yazarak da bir yere varamıyoruz ki işin sırı başka da biz biliyoruz ama yine de emek vermek güzel. En büyük arkadaşlık siteleri arasında yarışma ve onlar ile mucadele edebilmek kolay değil hocam bazen onlar tarafında saldırılar alabiliyoruz. Yani işimiz gerçekten de zor. Yani gerçekten de hangi eklenti veya hangi tema + eklenti güvenli olaup olmadığın da hiç fikrim yok inan

 3. 11 Şubat 2021

  Daha önce bilgisayarıma virüs bulaşması sonucunda bu programı yüklemiştim ve sonrasında virüs taraması işlemini başlatmıştım. Oldukça hızlı tarama yaparak virüslerin hemen hemen hepsinin tespiti yapılmıştı ve sonrasında da virüs içeren tüm dosyalar temizlenmişti. Özellikle rakiplerine göre kıyaslama yapmak gerekirse son derece yeterli bir yazılım olduğunu da belirtmeden geçmek istemiyorum.Ekonomi Ansiklopedisi

 4. Aslında tüm programların birbirinden farklı özellikleri mevcut. Bana kalırsa şuan Türkiye’de en çok kullanılan antivirüs pragmaları Kaspersky, Avast programlarıdır. Ben kendim Avast kullanmaktayım ve gayet memnunum.

 5. Ben kendim Kaspersky Free Antivirüs programını kullanıyordum tabii yanına birde defender 2 si güzel bir şekilde koruyordu. bir de güzel bir chrome eklentisi olan adguard reklam engelleyici yetiyordu benim için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir