1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Tiktok nasıl Türkçe yapılır?

Tiktok nasıl Türkçe yapılır?
Tiktok nasıl Türkçe yapılır
0

Tiktok nasıl Türkçe yapılır? Bu yazımızda sizlere bu konuyu anlatacağız. Ve siz değerli okurlarımızı bilgilendireceğiz.

Tiktok nasıl Türkçe yapılır?

Tiktok dil seçenekleri konusunda insanlara bazı sorunlar yaşatabiliyor. Bu sorunlar kimi zaman yazılımsal olsa da kimi zaman da kullanıcının kullandığı cihaz ile alakalı olabiliyor. Öncelikle sorunun hangisi olduğunu öğrenmelisiniz. Yabancı bir dille bir uygulamayı kullanmaya çalışmak gerçekten çok zor bir durum. Bu duruma bu yazımızda çözüm bulabileceksiniz. Sizlere vereceğimiz bilgileri sırasıyla ve doğru bir şekilde uygulamalısınız.

tiktok dil sorunu için kullanıcılara kolaylık sağlamış bir uygulamadır. Şimdi vereceğimiz bilgilere geçelim.

Tiktok Dilini Türkçeye Çevirme

Tiktok dil seçeneklerini ayarlamak gerçekten çok ama çok kolay. Öncelikle cihazınız üzerinden tiktok uygulamasına giriş yapın. Daha sonra ana ekranda sağ alt kısımda bulunan “ me “ seçeneğine tıklayın açılan pencereden üst kısımda bulunan “ üç nokta “ seçeneğine tıklayın. Daha sonra ise yan sekmeden “ privacy and settings “ butonuna tıklayın. Dil bölümü için “language“ kısmına tıklayın. Orada işaretli olan dil seçeneği “ english “ olacaktır. Üzerine tıklayın. Karşınıza yeni bir sekme çıkacak açılan o sekmeden aşağıya doğru inerek “ turkish “ seçeneğine tıklayın. Ve “ done “ butonuna tıklayarak işlemi kaydedin.

Gördüğünüz gibi tiktok dil seçeneğini Türkçe yapmak bu kadar basit ve kolay. Şimdide Türkçeden başka bir dil seçeneğine geçmeyi anlatalım.

Tiktok Dil Seçeneği Değiştirme

Tiktok dilini Türkçeden başka bir dile çevirmek istiyorsanız. Alt kısımda bulunan “ ben “ yazan butona tıklayın. Daha sonra açılan pencereden üst kısımda bulunan “ üç nokta “ seçeneğine tıklayın. Karşınıza açılan ekranda “ ayarlar “ sekmesini seçin ve tıklayın. “ dil “ sekmesini seçin ve tıklayarak giriş yapın. Daha sonra “ Türkçe “ seçeneğine tıklayın. Ve istediğiniz dili aşağıdan bulun. Örneğin “ İngilizce “ üzerine tıklayın ve “ bitti butonuna tıklayın. Uygulamanız artık ingilizce oldu.

Gördüğünüz gibi bu şekilde de tiktok dil ayarını değiştirmek yine çok kolay bir işlem.

Bu yazı eğer hoşunuza gittiyse : Tiktok Nedir? Tiktok Neden Popüler? adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir