Tiktok Nedir? Tiktok Neden Popüler?
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Tiktok Nedir? Tiktok Neden Popüler?

1

Bugünkü yazımızda sizlere tiktok nedir? Tiktok neden bu kadar popüler? Tiktok ortaya nasıl çıktı ve nasıl bu kadar hızlı yükseldi bunlardan bahsedeceğiz.

Tiktok niye çok popüler?

Tiktok, bugüne kadar sosyal medyaların arasına bir yenisi daha eklenir mi derken ortaya çıktı. Özellikle agresif bir pazarlama süreciyle insanları uygulamayı indirmeye teşvik etti. Türkiye pazarında ise tüm dünyada olduğu gibi herkes tarafından sevilerek kullanılmaya başlandı. Bu sosyal ağda bulunan kişiler ise gün içerisinde güzel vakit geçirmektedir. Tiktok uygulaması 150 ülkede birden kullanıcıların beğenisine sunulan bir uygulama oldu. Bu uygulamayla birlikte birçok kullanıcı kendisi için videolar çekerek paylaşımlarını yaptı.

Tiktok tam olarak nedir?

Tiktok aslında bir sosyal ağ modeli değildir. Kullanıcıların paylaşabileceği kısa video ağıdır. Tiktok özellikle kısa videolara sağlanan efektler ve müzikerle ön plana çıkan bir uygulama oldu. Tiktok uygulamasının ortaya çıkmasıyla birlikte ortaya biraz mizah ve yaratıcılıkta eklenmiş oldu. Uygulamanın ilerleyen yıllarda kullanıcı sayısının giderek artması beklenmektedir. Uygulamanın oldukça güzel efektleri bulunmaktadır. Türkiye’de bulunan kullanıcılar özellikle uzun süredir kullandığı uygulamalara bir ara vererek ve efektlere dikkat çekerek uygulamaya geçmeye başladı. Tiktok uygulaması başarılı bir projeyle herkesin karşısına çıktı ve sonuçlarını aldı. Kullanıcılar kendi çektikleri efektli videolarla popüler olma yolunda ilerleyebilmektedir.

Tiktok Türkiye’de Neden Bu Kadar Sevildi?

Tiktok’un Zaferi

Tiktok uygulaması belirli bir pazarlama stratejisiyle hareket etti ve başarılı oldu. Bu uygulama özellikle Türkiye pazarına girdiği anda hemen kullanıcıların dikkatini çekti ve indirilmeye başlandı. Milyonlarca kişi uygulamaya giriş yaparak hemen ilk içerikleri yüklemeye başladı. Özellikle 2018 yılında Youtube üzerinde çıkan Tiktok reklamları sayesinde herkesin bu uygulamadan haberi oldu. Daha sonra bu sürecin ardından herkes Tiktok uygulamasına geçmeye başladı. Pek çok insan bu ısrarcı reklamlara maruz kalarak en sonunda Tiktok uygulamasına geçiş yaptı. Tiktok bu süreçte kısa sürede şöhretini kazandı ve ortaya çıktı. İnsanlar uygulamayı cihazlarına indirdikten sonra ne kadar güzel bir uygulama olduğunu fark etti. Tiktok uygulamasında bazı kullanıcılar özellikler bunun bir fırsat olduğunu bilerek hareket etti. Günümüzde Tiktoker denen bir kavram oluştu ve Tiktok üzerinde fenomen isimler mevcuttur. Kullanıcılar bu şekilde kendi popülerliklerini oluşturarak uygulama içerisinde iddialı bir konuma geldi.

İlginizi çekebilecek bir başka yazımız:

Tiktok Pro Hesap Nedir?

Bu İçeriğe Tepkini göster!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Uffak.com İçerik Hesabı

Bu yazıya bir yorum bırak

Yorumlar (1)

  1. Tiktok uygulamasını sevmeyen bir ben varım herhalde. Sosyal medya da karşıma yapılan tiktok videoları denk geliyor fakat hiç merak etmedim. Aslında biraz da saçma geldi. Uygulamayı merak edip yüklemedim bile. Tiktok hastası olanlara selam olsun ben sizden değilim. <a href=”https://www.balikesirmedya.com”>Balıkesir Haberleri</a>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir