Skyrim Hikayesi – The Elder Scrolls V
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
Trendlerdeki Yazı

Skyrim Hikayesi – The Elder Scrolls V

0
9.0
Skyrim Hikayesi ve İncelemesi

Skyrim hikayesini merak edenlere ve oynamalı mıyım sorusuna cevap arayanlara!

  • Oyun Puanı 9

 The Elder Scrolls V Skyrim oyunu, 2011 yılında piyasaya sürülmesine karşın oldukça ciddi bir kitleye sahiptir ve hala sevilen bir oyundur. Açık dünya ve Rol yapma oyunu olarak nitelendirebileceğimiz Skyrim hikayesi yazımız ile karşınızdayız. The elder scrolls hikayesi.

Skyrim Hikayesi

Tamriel’in halkları, Oblivion diye adlandırılan krizin üstünden yaklaşık iki yüz yıl geçmiş olmasına karşın ve bu barış ortamının uzun süredir devam ediyor olmasına karşın, Skyrim kralının öldürülüşü ile bu barış ve huzur ortamı yerini kaosa bırakır. Oyunun Temriel kıtasının kuzeyinde oyuna başlıyoruz. Bu karmaşanın ardından Cyrodiil’in güçleri, Skyrim üzerinde söz sahibi olmak isterler. Bu durum Nord’ların yaşam tarzına da pek uygun değildir. Onları adeta tehdit etmektedir. Komutanlar tutuklanır, çiftçilik ve hayvancılık tamamen bitirilir. Bu gibi bir sürü olayın yaşanması sebebiyle Ulfric Stormcloak liderliğinde yerel gruplar bir araya gelerek İmparatorluğa karşı isyan bayrağı açarlar. Sonrasında ise Elder Scrolls’un kehaneti ortaya çıkacaktır. Ejderha tanrı!

Skyrim İnceleme

Bu oyunu incelemeye çok gerek olmadığını düşünüyoruz. Gerek sürükleyici hikayesi, dünyada milyonlarca fan kitlesine sahip olan güçlü bir kitlesinin olması ve daha bir sürü sebepten bu oyunu oynamamak için hiç bir sebep yok. Açık dünya ve RPG oyunlarını sevenlerdenseniz bu oyun tam size göre. Witcher gibi oyunların hayranları özellikle bu oyuna karşı çok olumlu yorumlamalar yapmaktadır.

Skyrim kaç ödül aldı, skyrim ne kadar sürüyor, skyrim ana görev hangisi ve skyrim kaç adet sattı gibi bilgileri de merak ediyorsanız, bizi takip ederek yorumarda bu konular hakkında da yazı yazmamızı talep edebilir ya da google üzerinden bu konular ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkini göster!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Uffak.com İçerik Hesabı

Bu yazıya bir yorum bırak