Wechat Nedir? Nasıl kullanılır ve ne işe yarar?
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

Wechat Nedir? Nasıl kullanılır ve ne işe yarar?

0

Wechat nedir sorusunun cevabını vermek için hazırladığımız yazıya hoşgeldiniz. Wechat, Çin menşeili bir mesajlaşma uygulamasıdır. Dünyanın en popüler ve en büyük markalarından Tencent grubunun çatısı altında yer alan Wechat, 2011 yılında piyasaya sürülmüştür. 2011’den bu yana Çin’de en sık kullanılan mesajlaşma platformlarından birisidir. WeChat üzerinden ödeme vb. gibi işlemler de yapabilen Çin vatandaşları, oldukça yoğun bir şekilde bu uygulamayı kullanmaktadır. Bunun yanı sıra Wechat uygulamasının dünyada da oldukça büyük bir kitlesi bulunmaktadır. Wechat nasıl kullanılır?

Wechat Hesap Oluşturma

WeChat Nasıl hesap oluşturulur sorusunun cevabını bu bölümde anlatıyoruz. Uygulama, hem apple store hem play store gibi popüler market uygulamaları aracılığıyla indirilebilmektedir. Uygulamayı indirdikten sonra, Kayıt ol diyerek bilgilerinizi doldurup uygulamada hesap oluşturma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

wechat-ne-ise-yarar
wechat-ne-ise-yarar

Wechat Ne İşe Yarar

WeChat, yalnızca bir mesajlaşma uygulaması değildir. İçinde ödeme sistemleri gibi bir çok özelliği barındıran, “Süper Uygulama” olarak adlandırılan bir platformdur. Aynı zamanda uygulama içerisinde arkadaşlık sistemi ve mini bir sosyal ağ mantığı da yer almaktadır. Uygulamada sıkça kullanılan QR kodları aracılığıyla arkadaşlarınız ile kolayca profil paylaşımı yapabilir, ya da bu QR kodları aracılığıyla WeChat ödeme sistemi kullanarak çeşitli noktalarda WeChat ödemesi kabul eden yerler aracılığıyla ödeme yapabilirsiniz.

Özellikle Çin’e bir ziyaret ya da gezi planlıyorsanız WeChat uygulaması üzerinden tüm ödeme işlemlerini gerçekleştirebileceğinizden, herhangi bir nakit ve kart ihtiyacı kalmadan tüm işlerinizi halledebilirsiniz.

WeChat güvenilir mi?

Wechat güvenli mi sorusu ise biraz cevap vermekte çekindiğimiz bir husus. Bu konuda bir çok spekülasyon bulunmaktadır. Fakat güvenliğini araştırmak ve sorgulamak Google Play ve Apple Store gibi marketlerin sorumluluğunda olduğundan, bu platformda yayınlanan içeriklerin güvenilirliği konusunda yorum yapmak pek doğru değil.

Wechat ücretli mi?

Wechat uygulaması ücretli mi? diye merak ediyorsanız yanıt basit. WeChat, tüm uygulama marketleri üzerinden, ücretsiz indirilebilen bir uygulamadır.,

WeChat nasıl kurulur?

Wechat kurmak için AppleStore ya da PlayStore üzerinden “Wechat” araması yaparak uygulamaya ulaşabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra numaranız ve bilgileriniz ile kurulum yaptıktan sonra işlem tamamlanacaktır. Wechat kurulumu oldukça kolaydır.

WeChat Türkiye’de kullanılabilir mi?

Evet, Wechat Türkiye’de kullanılabilir. Türkiye ve tüm dünyada Wechat uygulamasını kullanabilir ve dünyanın her yerinden kullanıcılar ile iletişim sağlayabilirsiniz. Wechat nedir Türkçe midir? sorusuna da cevap vermiş olalım. Evet, wechat Türkçe dilinde kullanılabilen bir uygulamadır.

Wechat nasıl kullanılır?

Wechat diğer tüm mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi cep telefonu uygulaması üzerinden kullanulabilmektedir. Yani wechat kullanımı kolay ve alışık olduğunuz uygulama arayüzlerine oldukça benzerdir.

Bu İçeriğe Tepkini göster!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Uffak.com İçerik Hesabı

Bu yazıya bir yorum bırak