iPhone wifi güvenlik zayıf ne demek?
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

iPhone wifi güvenlik zayıf ne demek?

0

Iphone wifi güvenlik zayıf sorunu ile karşı karşıyasınız ve wifi güvenlik zayıf ne demek merak mı ediyorsunuz? Iphone markalı telefonlarınızda bir kablosuz ağa bağlandığınızda bazen ağ güvenliğinin zayıf olduğuna yönelik bir uyarı görürsünüz. Bu sorunun çözümü hakkındaki yazımızı inceleyebilirsiniz. Wifi güvenlik zayıf nasıl düzeltilir?

Wifide güvenlik zayıf ne demek?

Kullandığınız ağın parolasının olmadığını ya da şifresinin çok kolay tahmin edilebileceğinden dolayı güvenli olmadığını size belirten bir uyarıdır.

Wifide neden güvenlik zayıf der?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere eğer bağlı olduğunuz kablosuz ağda şifre yoksa, ya da şifre çok kolay tahmin edilebilir basit bir şifreyse bu uyarıyı alırsınız.

iPhone wifi güvenlik zayıf nedir? Bu sorun neden olur?

iPhone wifi güvenlik zayıf sorunu aslında tam olarak bir sorun değildir. Bu, bağlanmış olduğunuz ağın şifre güvenliğinin zayıf olduğunu size belirtmek için bir uyarı metnidir. Wireless yani kablosuz ağlarda güçlü şifreler seçilmezse bu uyarı telefonunuzda çıkabilir. Örneğin, ağda şifre yoksa ya da şifre çok kolay tahmin edilebilir ise (12345678 gibi şifreler) bu uyarıyı görürsünüz. Bu sorun eğer sizin kendi ev ya da iş ağınızda meydana geliyorsa ağ güvenliğini sağlayarak bu uyarının kaybolmasını sağlayabilirsiniz.

Apple güvenlik zayıf ne demek?

Sadece iphone’larda değil apple ürünlerinin tamamında bu uyarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu bağlandığınız ağın güvenliğinin zayıf olduğu anlamına gelmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

iPhone wifi güvenlik zayıf sorunu nasıl çözülür?

iPhone wifi güvenlik zayıf sorunu
iPhone wifi güvenlik zayıf sorunu

İphone wifi güvenlik zayıf sorunu çözümü için telefonunuzda bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Bu sorunu çözmek için:

  • Modem arayüzüne gidin.
  • Kablosuz / Wifi ekranına ulaşın.
  • Kablosuz / Wifi şifrenizi güvenli bir şifreyle değiştirin. (Hem Karakter, hem Numara hem büyük, küçük harfler kullanın.)
  • Ayarları kaydedip modemi yeniden başlatın.

Bu yukarıdaki işlemleri yapıp internet bağlantınızın kablosuz güvenliğini sağladıktan sonra, iphone telefonlarda ekranınızda karşınıza çıkan “iphone wifi güvenlik zayıf uyarısı” kaybolacaktır. Bu yazımızda wifi güvenlik zayıf nasıl düzeltilir, iphone wifi güvenlik zayıf sorunu çözümü gibi konular ile ilgili bilgi verdik. Yazımızı beğendiyseniz ya da diğer sorunlarınız varsa bunları yorumlarda bildirmeyi unutmayın.

Bu İçeriğe Tepkini göster!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Uffak.com İçerik Hesabı

Bu yazıya bir yorum bırak