1. Anasayfa
  2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

Instagram Emoji Göremiyorum

Instagram Emoji Göremiyorum
Instagram Emoji Göremiyorum
0

İnstagram dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya uygulamasıdır. Ancak uygulama yoğun şekilde kullanılması nedeniyle bazı sorunlarla karşılaşabiliyor. Bu sorunlardan bir tanesi de Instagram’da emoji göremiyorum hatasıdır.

Instagram’da Emoji Göremiyorum Hatası

Instagram’da emoji göremiyorum hatası nasıl çözülür? Emojileri görememenizin nedeni farklılık gösterebilir. Kullanıcı hatası ya da yazılım sorunları ana nedenlerdir. Emoji sorunlarını çözebilmek için bir çok yöntem yer alıyor. Özellikle yeni emojilerde bu sorunları görüyoruz. Android ve iOS cihazlarda bu sorunları görüyorsanız çözümü için yazımızı inceleyebilirsiniz.

İnstagram’da emojileri neden göremiyorum?

İnstagramda gözükmeyen emojiler ilgili bir çok sebep olabilir. Aşağıdaki başlıkları okuyarak size uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Yeni emojileri neden göremiyorum?

Emojileri görememe sebebiniz yazılımsal olabilir. Emojilerin yeni sürümlerini görmek için yazılımınızın güncel olması gerekiyor. Eğer eski bir telefon kullanıyorsanız sorun genelde bundan kaynaklıdır.

Yeni Emojileri Nereden Bulabilirim?

Yeni emojiler direkt olarak İnstagram’a entegre olmuyor. Güncelleme paketleri üzerinden emojileri alıyorsunuz. Emojiler yazılım destek ürünlerdir. Emojiler her işletim sisteminde farklı şekilde görülebilir. Instagram’da emojilerin görünmemesinin nedenlerinden bir tanesi yazılım sürümüdür. Android veya IOS sürümünüz eskiyse yeni emojiler telefonunuzu destekleyemeyebilir. Bu durum emojilerin gözükmemesine neden olabilir. Yazılım sürümlerine mutlaka dikkat etmelisiniz. Emoji sorunu özellikle Android’lerde sıklıkla ortaya çıkıyor.

Hangi Çözüm Yolları Uygulanabilir?

Emoji sorunlarıyla karşılaşıyorsanız farklı yollardan destek alabilirsiniz. İlk olarak yazılım güncellemesi yapmalısınız. Windows, Android ya da iOS kullanıyorsanız mutlaka en üst sürüme güncellemeniz gerekir. Android işletim sisteminde güncellemeye rağmen aynı sorunu alıyorsanız root işlemi yapmış olabilirsiniz. Root işlemleri son derece tehlikeli ve riskli olması nedeniyle tercih edilmemektedir.

Android gözükmeyen emojiler

Android kullanıcıları emoji sorunları ile karşılaıyorsa Google Play Store üzerinden Microsoft Swiftkey Klavye’yi indirebilir. Uygulama içerisinde gelen emoji güncel bir şekilde elinize gelmiş olacak. Uygulama kurulduktan sonra ayarlar bölümünden “Dil ve Giriş” bölümünü tercih etmektir. Bu bölüm üzerinde geçerli olan klavyeyi güncellemelisiniz. Ayarlar üzerinden ‘Geçerli Klavye’ kısmına giriş yaparak Microsoft’un Swiftkey klavyesini ekleyin. Bu yöntem sayesinde emojileri tekrar görebilirsiniz.

Desteklenmeyen emoji

Instagram üzerinde farklı zamanlarda kullanıcılar belirli sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu sorunlar küçük ya da büyük problemlere neden olabiliyor. Emoji görememe sorunları da bunlardan bir tanesidir. Özellikle yeni atılan emojilerde bu sorunu bir çok kullanıcı yaşayabiliyor. Android ve IOS cihazlarda bu sorunları görüyorsanız üst tarafta yer alan adımları takip ederek sosyal medya üzerinde yaşadığınız emoji sorunlarına çözüm bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir