1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Başkası Benim IP Adresimi Nasıl Öğrenebilir?

Başkası Benim IP Adresimi Nasıl Öğrenebilir?
Başkası Benim IP Adresimi
0

İp adresler her bilgisayarı korumaya yönelik önemli kodlardır. Noktalarla ayrılı şekilde görüntülenen 4 sayı ip adresleri oluşturmaktadır. Başkaları çeşitli nedenlerle sizin ip adresinizi bulmaya çalışabileceği gibi siz de başkalarının ip adresini öğrenmek isteyebilirsiniz.  Ancak normal adreslerle alakası olmayan bir durum vardır. Yani ip adresini konuma göre bulmaya çalıştığınızda bambaşka bir şehir ve adres karşınıza çıkar.

Başka Bir Kişi İp Adresimi Nasıl Öğrenir?

Başka bir kişinin ip adresini öğrenmekle sizin adresinizi başka bir kişinin öğrenmesi aynı şey demektir. Bu nedenle size gönderilmiş olan bir linki tıklamış olmanız gerekir. Bu linke tıklandığında sizin ip adresinizi merak eden kişiye mail gitmekte ve ip adres bilginize bu şekilde ulaşmaktadır.

  • Öncelikle Stationx.net adresine girin ve karşınıza çıkan kırmızı butona basın.
  • İkinci adım olarak karşınıza çıkan pencerede başlığın alt kısmına hangi mail adresinin ip adresini istiyorsanız onu yazın. Yani ip adresini almak istediğiniz kişinin mailini bilmeniz gerekir. Şayet başkası sizin adresinizi öğreniyorsa sizin mail bilginizi yazacaktır.
  • Mailin alt kısmındaki satıra, bir iki kelime gelişigüzel bir şeyler yazın. Örneğin Merhaba yazabilirsiniz.
  • DNS/http kısmının işaretli kalmasına dikkat ederek “Generate Token” kısmına tıklayın.
  • Tıklanan mavi bölümün alt kısmında “Web Bugs” kısmını tıklamanız gerekiyor. Ardından bir fotoğraf seçerek “Upload İmage” demelisiniz. Fotoğraf herhangi bir fotoğraf olabilir.
  • Yeni açılan sayfada URL kısmını kopyaladıktan sonra “Mail Enabled” kısmından gönder demelisiniz.
  • Link çok uzun olacağından ip adresi esnasında zor görüntü çıkarabilir. Dilerseniz kısaltılmış link kullanabilirsiniz.
  • Kısaltılmış haldeki linki maile göndermeniz ve o kişinin de bunu tıklaması gerekmektedir. Bu şekilde tıklama olduğu anda ip adresi bilgisi de öğrenilebilir. Bir kişi sizin ip adresinizi bulmak için bu işlemi yapmış olmalıdır. Yani sizin de mailiniz üzerinden linki tıklamış olmanız gerekir.

Başkasının ip adresi şayet VPN kullanılmıyorsa büyük ihtimalle doğru bilgi verecektir. VPN kullanıyorsa, bilginin doğru olup olmadığı belirsiz olabilir.

İP Adresi İle İşlem Yapılabilir mi?

Başka bir kişinin sizin ip adresinizi bulması ve bunu kullanması için ancak savcılık kararı gibi bir durum olması gerekmektedir. Yasal olarak bu tür bilgiyi kullanması kabul edilmemektedir. Bunun haricinde ip gizleme işlemi sayesinde olasılıkları daha da azaltabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir