1. Anasayfa
  2. Teknoloji

YouTube Video Silme Nasıl Yapılır?

YouTube Video Silme Nasıl Yapılır?
YouTube Video Silme İşlemi
0

YouTube video silme işlemi YouTube’a video yükleyen birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

YouTube video silme işlemi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, yazımızın tamamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Kullanıcılar YouTube’a birçok amaçla video yüklemektedir. Bu amaçlar değişiklik gösterdiği gibi video silmek istemenin de birçok sebebi bulunmaktadır. Ancak amacınız her ne olursa olsun yazımızı okuyarak, YouTube’a yüklediğiniz videoları silebilirsiniz.

YouTube Video Silme İşlemi

Kendinize ait olan Google hesabınızdan YouTube’a yüklediğiniz tüm videoları kaldırabilirsiniz. YouTube video silme işlemi yapabilmek için Google hesabınızın olması gerekmektedir. Ancak unutmamak gerekir ki video silme işlemi kalıcı olmaktadır. Video silme işlemini gerçekleştirdikten sonra silinmiş videoyu geri getiremezsiniz. Bu sebepten ötürü silme işlemini gerçekleştirmek istediğinizden emin olmalısınız. Videoyu kaybetmemek için videonun bir yedeğinin olduğundan emin olun.

Youtube video silme

YouTube video silme işlemi için ilk öncelikle YouTube kanalınızda oturum açmanız gerekmektedir.

  • Ana sayfada bulunan “Kitaplık” bölümüne tıklayın ve “Videolarım” kısmına geçin.
  • Silmek istediğiniz içeriğin yanından üç nokta şeklinde olan “Diğer” seçeneğine tıklayın ve “Sil” seçeneğine tıklayın.

Videonuzun silinme işlemi gerçekleştikten sonra hiçbir kullanıcı videoya erişim sağlayamayacaktır. Bu sebepten ötürü video silme işleminizi gerçekleştirmek istediğinizden emin olun. YouTube video silme yapmak istiyorum diyorsanız bu adımları izleyerek videolarınızı silebilirsiniz.

Youtube Studio video silme

  1. YouTube Studio’ya girin
  2. Sol menüden İçerik yazan kısma tıklayın.
  3. Silmek istediğiniz videonun üstüne tıklayıp Diğer, Tamamen sil seçeneğini tıklayın.
  4. Gelen uyarıya onay verin.
  5. TAMAMEN SİL‘i seçin.

YouTube Silinen Video Geri Gelir mi?

Kullanıcılar birçok amaçla videolarını silmek istemektedir. Ancak hangi amaçla olursa olsun video silmek istediğinizde anlattığımız adımları izleyerek videolarınızı kolaylıkla silebilirsiniz. Ancak unutmamanız gerekmektedir ki silme işlemi gerçekleştirilen video geri yüklenemez. Bu sebeple video silme işleminde emin olunuz. Buna ek olarak da sileceğiniz videonun bir yedeğinin bulunmasında da fayda bulunmaktadır. YouTube silinen video geri gelir mi sorusunun cevabı hayır olacaktır.

Youtube silinmiş video görme

YouTube video silme işlemlerinizi bu adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz: YouTube video silme işlemi için ilk öncelikle YouTube kanalınızda oturum açmanız gerekmektedir. Ana sayfada bulunan “Kitaplık” bölümüne tıklayın ve “Videolarım” kısmına geçin. Silmek istediğiniz içeriğin yanından üç nokta şeklinde olan “Diğer” seçeneğine tıklayın ve “Sil” seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra video tamamen silinecektir. Dolayısıyla youtube silinmiş video görme mümkün değildir.

Yazımızı beğendiyseniz : Instagram Web’e Mesajlaşma Özelliği Geldi! adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir