1. Anasayfa
  2. Teknoloji

İnstagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim?

İnstagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim?
İnstagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim?
0

İnstagram hesabı güvenlik arttırma

İnstagram hesabınızın güvende kalması sizin için çok önemli olabilir. İnstagram günümüzde çok sayıda kullanıcının yer aldığı bir sosyal medya platformudur. Bu platform üzerinde günümüzde birçok kişinin hesabı çalındı ve bunun haberleri de yayıldı. İnstagram hesabınız birkaç nedenden ötürü çalınabilir. Mail adresinizin sahte veya rastgele olarak yazılması, çalan kişinin bir şekilde E-Posta hesabınıza erişmesi gibi birçok nedenden ötürü hesabınız çalınabilir.

Bir Linke Tıkladım ve Hesabım Kapatılacağı Yazıyor Ne Yapmalıyım?

İnstagram kullanıcı hesabınızın mail adresine bir link geldi ve içerikte hesabınızda şüpheli hareketlerin gözlemlendiği ve hemen şu linke tıklamanız gerektiği söyleniyorsa ona tıklamamanız gerekmektedir. Bunun gibi E-Postalar sazan avıdır. İnstagram uygulamasında böyle bir durum söz konusu olamaz. İnstagram tarafından böyle bir mail asla gelmez. Dolayısıyla postayı kimin gönderdiğine bakmanız gerekmektedir. İnstagram hesabınızı doğrulayın, İnstagram hesabınızda tehlike var gibi sizden habersiz gelen postalara asla itibar etmemeniz gerekmektedir.

İnstagram Hesabı ve E-Posta Adresim Çalındı Ne Yapmalıyım?

İnstagram hesabınızla beraber E-Posta adresiniz çalındıysa bu noktada ilk yapılması gereken E-Posta adresini geri almaya çalışmaktır. Bu şekilde bir yol izlemeniz gerekir. E-Posta adresinize kayıtlı bir telefon numarası veya ikincil bir E-Posta adresi yardımıyla var olan posta adresinizi geri alabilirsiniz. Ardından İnstagram hesabınız için bir şifre sıfırlama talebi göndererek bunu geri alabilirsiniz. İnstagram uygulamasında hesabınızın ve aynı anda E-Posta adresinizin çalınmasının ihtimali çok çok düşüktür.

İnstagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim?

İnstagram Hesabını Güvene Almak

İnstagram hesabınızın güvene alınmasını sağlamak için gereken tüm bilgilerinizi hesabınızda toplamanız gerekir. Bunun için;

  • E-Posta adresinizin doğruluğundan emin olmalısınız.
  • Telefon numaranızı eklemelisiniz.
  • Facebook ile bağlantı yapmalısınız.

Bunun gibi yollar değerlendirerek İnstagram hesabınızın daha güvenli bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle E-Posta konusuna gereken dikkati göstermeniz gerekmektedir. Hesabınızın çalınması durumunda direk olarak E-Posta adresinizi kullanarak hemen hesabınızı geri alma şansına sahip olursunuz. Özellikle İnstagram uygulamasını aktif olarak kullanıyorsanız veya İnstagram üzerinde önemli bir hesabınız varsa bu özellikleri mutlaka aktif etmeli ve ona göre uygulamaya giriş yapmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir