1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Instagram sayfası nasıl büyütülür?

Instagram sayfası nasıl büyütülür?
instagram sayfası büyütme
3

Instagram günümüzde aktif kullanıcı sayısı ve çeşitli farklı kullanım alanları ile en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Instagram kullanıcıları çeşitli gelir modelleri ile (reklam alma, çekiliş ile takipçi arttırma vv.) hesaplarını büyütmektedir.  Instagram‘da bu gelir modellerinin dışında organik hesap büyütmek için bazı ipuçları mevcuttur.  İşte size instagram hesabınızı büyütmenin bazı yolları ve instagram takipçi arttırmak için neler yapılır adlı yazımız.

Instagram hashtag kullanımı

Instagram hashtaglerinin kullanımı

Instagram’da hashtag ile takipçi arttırmak mümkündür. Burada dikkat etmeniz gereken husus, kullandığınız hashtaglerinin paylaştığınız gönderilerle alakalı olmasıdır. Örneğin bir kış manzarası fotoğrafı paylaşıyorsanız, #likeforlike gibi alakasız hashtagler yerine #manzara #kar #kış gibi gönderilerle alakalı olacak hashtagler paylaşmanız instagram organik takipçi arttırmak için yapabileceğiniz basit ama etkili yollardan birisidir.

Peki instagramda kaç hashtag kullanmalıyız?

Kullandığınız hashtaglerin sayısını abartmamanız gerekmektedir. Örneğin yine kış manzarası içeren bir fotoğraf için 5-6 tane hashtag yeterli olacaktır.

like 1314734 1280

Beğenerek Ve Yorum Atarak Takipçi Kazanma

Instagram mecrasının en büyük odak noktası kullanıcıların ve sayfaların birbirleriyle olan etkileşimleridir. Kendi hesabınıza benzer hesapların gönderilerini beğenip o sayfaların gönderilerine yorum atmak instagram sayfanızı büyütmenizi sağlayacaktır. Size yakın olan sayfaların içeriklerini beğenmeniz sizi takip edecek kişilerin sizi görmesini sağlar. Kısacası keşfete düşersiniz ve instagram keşfete düşme taktiği denilen olay aslında bu kadar basittir. Gönderi paylaştıktan sonra yorum yapıp sayfaları beğenirseniz sayfanıza geri dönüşleri olacaktır.

Rakipleriniz ile anlaşmak

Sizin içeriklerinize benzer içerikler yapan instagram sayfaları ile anlaşıp birbirinizi tanıtım yoluyla büyütmeye çalışabilirsiniz. Bazı sayfalar bunları ücret talep etmeden yapabilir.

instagram 5585968 1280
Kaliteli paylaşım yapın

Instagram’da sayfa büyütmek için en önemli husus, yukarıdakilerden daha önemlisi, kaliteli içerik paylaşmaktır. İçeriğiniz kötüyse ne kadar uğraşırsanız uğraşın sayfanız büyümez. Instagram sayfanızı organik büyütmek için kaliteli içerik oluşturun.

Düzenli içerik paylaşın

Instagram takipçi arttırma yollarından bir diğeri ise düzenli paylaşım yapmaktır. Kaliteli içeriklerinizi belli zaman aralıkları ile sürekli paylaşarak aktif bir sayfa olmaya çalışın. Unutmayın aktiflik etkileşim getirir instagram sayfa büyütme sırrı etkileşim kazanabilmektir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yorumlar (3)

  1. 2 Şubat 2021

    Haber ve genel blog içerikli influencer arkadaşlarla çalışmak isteriz, yorumu gören arkadaşlar sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilir.

  2. 2 Şubat 2021

    yazınız çok başarılı olmuş. Özellikle hashtag kullanımı ve tanıtımlar takipçi kazanımı açısından çok kıymetli.

  3. Kitlemi büyütmek adına çok fazla çaba gösterdiğim zamanlar oldu. Oldukça detaylı fakat basit bir şekilde bu anlatımı beğendim ve hemen deneyeceğim. Bu güzel rehber için teşekkürler.Ücretsiz Backlink

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir