1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Internet Download Manager İçin Harika İpuçları!

Internet Download Manager İçin Harika İpuçları!
Internet Download Manager
0

Internet Download Manager dünya üzerinde birçok bilgisayar tarafından kullanılıyor.  Uygulamaya özel bazı ipuçları sayesinde indirme işlemlerini daha iyi şekilde tamamlayabilirsiniz. IDM kullananlar için birbirinden özel fikirleri hemen uygulamaya koyulabilirsiniz.

Internet Download Manager Nedir?

IDM olarak da bahsedilen Internet Download Manager, indirme yöneticisi programı olarak tanımlanır.  Tonec FZE tarafından geliştirilerek 15 farklı dilde hizmet vermektedir. Windows 7 ve daha yukarısındaki işletim sistemlerinin kullanımı için uygundur. Özel bir işlem sağladığı için dosya indirme esnasında milyonlarca kişinin tercihi haline gelmektedir.

Üst Üste İndirme Yaparken Kuyruğa Alma

IDM üzerinde üst üste indirme yaparken kuyruğa alma işlemi zamandan tasarruf sağlayabilmektedir. Üst üste indirme yapmak yerine kuyruğa alma işleminin artılarını yoğun işlemler esnasında fark edersiniz.  Şu adımları takip ederek kuyruğa alma işlemi yapılabilir:

  • Kategorilerdeki “Kuyruklar” bölümüne tıklayın.
  • Yeni kuyruk oluştur diyerek isimlendirin.
  • Yeni ayar penceresinde ilgili ayarlara göre indirmeleri sürdürmeniz mümkündür.

Daha Hızlı Kullanmak Mümkün

IDM programının varsayılan ayarlarını değiştirebilir ve indirme hızını daha iyi hale getirebilirsiniz. Birinci adımda Internet Download Manager’ı açın, ardından “Seçenekler ve bağlantı” bölümlerini işaretleyin. Bağlantı türü hızı kısmında ekrana gelen bağlantı sayısı 16 ve bağlantı tipi LAN 10Mbs olması gerekir. Yapacağınız bu işlemden sonra hızlı dosya indirme süreci daha da iyi olacaktır.

Bağlantı Sorunu Olduğunda Manuel Link Ekleme

İnternet bağlantısı zayıf olduğunda dosya indir butonu tıklamanızdan önce site bağlantısını manuel olarak yazabilirsiniz. IDM’yi açtığınızda link eklemek için “URL Ekle” kısmına basmanız gerekir. İndirilecek yeni adresi girdiğinizde, sağ taraftaki tamam kısmına tıklayarak ilerlemelisiniz. İndirme işlemi yine de başlamadıysa, bağlantı adresini eklerken bazı yapmış olabilirsiniz. 

Yakalayıcı Sekmesini Kullanın

Tüm web site içeriklerini indirebilmek için ana ekrandan “Yakalayıcı” sekmesini kullanabilirsiniz. Buraya tıkladığınızda karşınıza ekran çıkacaktır.  Proje adı ve site adresini yazdıktan sonra bütün içeriklerin tek adımda sıralandığını görebilirsiniz. İlerle diyerek işlemleri tamamlamış olursunuz.

Hızı Yükseltmenin Başka Bir Yolu: Kayıt Defteri Ayarları Değişimi

IDM kullanırken kayıt defteri ayarları değişimi yaparak hızlı kullanım artısını sürdürebilirsiniz. Kayıt defterini çalıştır komutuna Regetid yazın. Connection Speed kısmını takiben, ondalık seçenek kısmına 100 yazıldığında dosya indir butonu hızlı sonuçlar verecektir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir