1. Anasayfa
 2. Teknoloji

En İyi Şarkı Adı Bulabilen Uygulamalar

En İyi Şarkı Adı Bulabilen Uygulamalar
şarkı adı
0

Müzik, insanların hayatında önemli bir yere sahiptir. Günlük rutinimizde, evde, arabada, yürürken veya spor yaparken bile müzik dinleriz. Duyduğumuz bu şarkıları çok beğeniriz hatta kime ait olduğunu merak ederiz daha sonra dinlemek için bir yere not etmek isteriz. İşte tam burada, en iyi şarkı adı bulabilen uygulamalar devreye girer. Piyasadaki en başarılı şarkı ismi bulma uygulamaları arasından seçtiğimiz bu uygulamalar sayesinde, şarkının adını veya sanatçısını hatırlamadığınızda bile, sadece birkaç tıklama ile kolayca bulabilirsiniz.

 • Shazam

Şarkı adı bulmak için en yaygın kullanılan uygulamalardan biridir. Uygulamayı kullanmak için, sadece telefonunuzdaki mikrofonu şarkıya yakın tutmanız yeterlidir. Shazam, şarkının adını, sanatçısını ve albümünü bulur ve size sunar. Ayrıca, şarkıyı satın almanız için bağlantılar da sunar. Shazam, genellikle kullanıcıların %90’ından fazlası tarafından başarılı bir şekilde kullanılmıştır.

 • SoundHound

SoundHound, Shazam’a benzer bir uygulamadır. Ancak, SoundHound daha hızlı sonuçlar sunar ve şarkıyı daha hızlı tanır. Ayrıca, farklılık olarak sizlere sözleri de sunar. Kullanıcıların %85’inden fazlası tarafından başarılı bir şekilde kullanılmıştır.

 • Musixmatch

Sözleri bulmak için en iyi uygulamalardan biridir. Uygulama, şarkının adını veya sanatçısını bilmek zorunda olmadan, sadece şarkının sözlerini yazarak arama yapmanıza olanak tanır. Ayrıca, sözlerin yanı sıra, şarkıların video kliplerini de izleyebilirsiniz.

 • Google Asistan

Google Asistan, birçok farklı alanda olduğu gibi, şarkı adı bulmak için de kullanışlıdır. Sadece “Hey Google, bu şarkı ne?” diye sormak yeterlidir. Google Asistan, şarkının adını ve sanatçısını hızlı bir şekilde size sunacaktır. Geniş bir veritabanı vardır ve kullanıcıların %80’inden fazlası bu sanal asistanı kullanılmıştır.

 • Siri

Siri, Apple cihazlarında kullanılabilen bir sanal asistandır. Siri’ye, “Bu şarkı ne?” diye sorduğunuzda, şarkının adını, sanatçısını ve albümünü size sunar. Kullanıcıların %85’inden fazlasının kullanıldığı bildirilmiştir.

 • Cortana

Microsoft cihazlarında kullanılan bir sanal asistandır. Şarkı adı bulmak için de kullanılabilir. Sadece “Hey Cortana, bu şarkı ne?” diye sormanız yeterlidir. Bu uygulamayı  %75’den fazlası başarılı bir şekilde kullandığını bildirilmiştir.

 • Genius

Genius, birşarkının sözlerini ve anlamlarını araştırmak için kullanışlı bir uygulamadır. Ayrıca, uygulama, şarkıların adlarını ve sanatçılarını bulmak içinde tasarlanmıştır. Genius’ı kullananlardan %70’inden fazlası, şarkıları tespit etmek için başarılı bir şekilde kullanmıştır.

 • TrackID

TrackID, Sony’n bir uygulamasıdır ve şarkı adı bulmak için kullanılabilir. Uygulama, şarkının adını, sanatçısını ve albümünü hızlı bir şekilde bulabilir. Ayrıca, şarkıyı dinlediğiniz müzik platformuna bağlantılar da sunar. Kullanıcıların yaklaşık %60’ı, TrackID’i başarılı bir şekilde kullanabildiklerini bildirmişlerdir.

 • Deezer

Deezer, bir müzik akışı platformu olmasının yanı sıra, şarkı adı bulma özelliğiyle de kullanılabilir. Uygulama, şarkının adını ve sanatçısını bulmak için sadece birkaç tıklama gerektirir. Deezer’ı kullanan kişilerin yaklaşık %60’ı uygulamadan memnun olduklarını bildirmişlerdir.

 • YouTube

YouTube, birçok müzik videosu barındıran bir platformdur. Şarkının adını veya sanatçısını bilmediğinizde, sadece şarkının sözlerini YouTube arama çubuğuna yazarak şarkıyı bulabilirsiniz.

Sonuç olarak, birçok şarkı adı bulmak için uygulama ve sanal asistan mevcuttur. Bu uygulamalar, sadece şarkının adını ve sanatçısını değil, aynı zamanda şarkının sözlerini ve video kliplerini de sunar. Oranlar üzerinden özetle bakarsak, en iyi şarkı adı bulabilen uygulamalar arasında Shazam ve SoundHound, en yüksek şarkıları tespit etme oranlarına sahip uygulamalardır. Yukarıda aktardığımız uygulamalar yalnızca öneridir. Sizler, hangi uygulamayı kullanacağınıza karar vermeden önce, özelliklerini ve kullanıcı yorumlarını dikkatlice okuyun.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir