1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Xiaomi Mi 11 Pro sızdı!

Xiaomi Mi 11 Pro sızdı!
Xiaomi Mi 11 Pro sızdı!
0
Xiaomi Mi 11 Pro

Xiaomi, geçtiğimiz yılın son günlerinde karşımıza amiral gemisi modeli Xiaomi Mi 11 ile çıkmıştı. Pro modelini 2021’e yani bu yıla saklayan Xiaomi, yeni modeli ile çok konuşulacak gibi görünüyor. Önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen Xiaomi Mi 11 Pro modeli bugün en net tasarımı ile karşımıza çıktı.

Xiaomi Mi 11 Pro modelinde yine ana modelde olduğu gibi 6.81 inç büyüklüğünde 3200×1440 çözünürlüğünde 120 Hz tazelemeli AMOLED ekran yer alacak. Xiaomi’nin çok güvendiği bu ekranda  HDR10+ ve haraket bulanıklılığını önlemek için MEMC teknolojisi bulunacak. Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 888 yonga setinden alacak olan telefon, 8 GB RAM ve 12 GB RAM opsiyonları ile gelecek.

Gördüğünüz gibi ana model ile Pro model donanımsal açıdan neredeyse aynı olacak. Ancak tasarım ve kamera konusunda Pro ben buradayım diyecek ve proluğunu gösterecek.

Xiaomi Mi 11 Pro modelinde 108 Megapiksel sensör yerine 50 Megapiksellik sensör bulunacak. Unutmayın ki Megapikselin yüksek olması fotoğrafın daha iyi olacağı anlamına gelmiyor. Önemli olan burada kullanılacak olan sensör. Yani 50 MP’lik Pro sensörü 108 MP’dan daha kaliteli fotoğraflar çekecek.

Ana modelde üçlü kamera kurulumu kullanan Xiaomi, Pro modelde dörtlü kamera kurulumuna geçecek. Bu kameralar, telefonun sol üst köşesine dikdörtgen bir çerçeve içerisine yerleştirilecek.

Fiyat tarafında ise Xiaomi’nin 899 doları zorlaması hatta aşacağı söyleniyor. Bu telefon için bu fiyatın oldukça uygun olacağını söyleyebiliriz.

Kaynak : TeknolojiOku

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir