1. Anasayfa
  2. Bilişim

Windows Nasıl Daha Hızlı Açılır?

Windows Nasıl Daha Hızlı Açılır?
Windows
0

Bilgisayar kullanımı noktasında kişiler için oldukça can sıkıntısı yaratmakta olan durumlardan biri olarak Windows nasıl daha hızlı açılır? Bu durum genellikle bilgisayarın dolu olması neticesinde ortaya çıkmakta ve bilgisayarda bulunmaması gereken unsurlardan dolayı bu şekilde yavaş şekilde açılmaktadır. Yapabileceğiniz birkaç kolay işlem ile windows yazılımını daha hızlı açılır hale getirebilirsiniz.

Windows Nasıl Hızlı Açılır?

Bilgisayar açılışının daha hızlı hale getirilmesi için de bilgisayar sistemlerinin en iyi şekilde bilinmesi ve de bilgisayarın neden yavaş şekilde açıldığını anlamak gerekir. Bilgisayarların hemen hepsinde Windows 10 gibi sistemler kullanılmaktadır. Bu sistemin iyi şekilde bilinmesi ve nasıl çalışmasını istemekteyseniz de buna göre işlem yapılması söz konusudur.

Gerekli işlemlerin yapılması sayesinde kişilerin bilgisayarları daha hızlı şekilde açılmaktadır. Windows neden yavaşlar? Konusunda da aynı şekilde fazla olan unsurların silinmesi ya da hızlanması için gerekli olan işlemlerin yapılması ile yavaşlama sebepleri ortadan kalkmaktadır.

Windows Açılışını Hızlandırmak İçin Yapılması Gerekenler

Popüler şekilde kullanılmakta olan ve beğenilen Windows 10 bazı istenmeyen durumları da beraberinde getirerek kişilerin bu sistemler ile ilgili olarak bazı işlemleri yapabilmesi gerekmektedir. Windows daha hızlı çalışması ve daha hızlı açılması için ilk olarak hızlı başlangıcı devre dışı bırakmak gerekebilir. Otomatik bakım da devre dışı bırakılabilir. Başlangıç hizmetleri ve programları da devre dışı bırakılmalıdır.

Windows açılışı hızlandırmak için yapılması gerekenler içinde hizmetlerin devre dışı bırakılması da yer alır. Windows güncellemelerinin yüklenmiş olduğundan emin olmak ve bu şekilde kullanmak son derece önemlidir. Genel çerçevede bilgisayar üzerinden bu uygulamaları yapmak ve Windows hızlandırmak için bunları uygulamak hızlanma için yeterli olabilir.

Denetim masası bölümüne girilmesi ve buradan güvenlik kısmına giriş yapılmaktadır. Sistem bölümünden de gelişmiş sistem ayarlarına girilir. buradan performans ayarlarına gidilerek görsel efekt adımları izlenerek en iyi performans seçeneğini ayarla kısmına tıklanmaktadır.

Bu kriterler ve aşamaların yapılması sayesinde kişilerin şikayet etmekte oldukları Windows hizmetini daha hızlı şekilde kullanmaları ve açmaları gerekmektedir. Windows hızı nasıl arttırılır? Konusunda bu uygulamalar yapılabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir