Sıradaki içerik:

Moz Nedir Moz Rank Nedir?

e
sv

İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

468 okunma
İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

İnternet hız testi ölçmek nasıl olur adlı yazımıza hoş geldiniz. Bilgisayarınızda internetinizi yavaşlatabileceğini düşündüğünüz uygulamaları kapattığınızdan emin olun. Ağınızda sizden başka birinin olmadığından da emin olmalısınız. Eğer ortak bir ağ kullanıyor, birden fazla cihaz ile internete bağlanıyorsanız hızınızın etkilenmesi ve internet bağlantınızın düşük gözükmesi oldukça normaldir.

Tüm kontrolleri sağladıktan sonra internet bağlantınızı kontrol edebileceğiniz yaygın kullanılan speedtest internet sitesini yani hız testi internet sitesini size tanıtmak isteriz.

SPEEDTEST.NET

Belki de hız testi ya da speedtest denince akla ilk gelen internet sitesidir. Dünyada en çok kullanılan internet hız testi servisidir. Size en yakın sunucuyu bularak internet hızınızı, upload download ve ping değerlerini kontrol etmektedir. İnternet tarayıcınızdan internet hız testi sitesi olan speedtest.net sitesine girdikten sonra “Go” tuşuna basarak bağlantı hızınızı öğrenebilirsiniz. Dilerseniz internet hızınızı speedtest internet sitesine gitmeden aşağıdaki aracımızı kullanarak da ölçebilirsiniz. Teste başlamak için “Start” butonunu kullanabilirsiniz.

İnternet Hız Testi – Speedtest Aracı:

Speedtest Custom – Test your internet speeds

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli