1. Anasayfa
  2. Bilişim

İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?
İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?
0

İnternet hız testi ölçmek nasıl olur adlı yazımıza hoş geldiniz. Bilgisayarınızda internetinizi yavaşlatabileceğini düşündüğünüz uygulamaları kapattığınızdan emin olun. Ağınızda sizden başka birinin olmadığından da emin olmalısınız. Eğer ortak bir ağ kullanıyor, birden fazla cihaz ile internete bağlanıyorsanız hızınızın etkilenmesi ve internet bağlantınızın düşük gözükmesi oldukça normaldir.

İyi bir internet hızı ne kadar olmalı?

İnternet hızınız ne kadar yüksekse o kadar iyi! Siz de Türknet kullanarak altyapınızın desteklediği en hızlı internete en uygun fiyat ile burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Üstelik bu link üzerinden yapacağınız internet başvurularınız için 1 ay ücretsiz internet hizmetine sahip olacaksınız.

internet-hiz-testi
internet-hiz-testi

İnternet hız testinde neye bakılır?

İnternet hız testinde İndirme / Download kısmı sizin veriye ne kadar hızlı ulaşabileceğinizi gösterir. Gönderim / Upload kısmı ise sizin verileri ne kadar hızlı gönderebileceğinizi gösterir. Bu iki değer ne kadar yüksekse o kadar hızlı bir internetiniz var demektir. Öte yandan Ping değeri ise ağ ile sizin aranızdaki gecikmeyi ifade eder. Ping değeri ise düşük olmalıdır. Düşük pink için TürkNet’e geçebilirsiniz. Hem de 1 ay ücretsiz! Hemen taahütsüz abonelik başlatmak için burayı tıkla.

En doğru internet hız testi nasıl yapılır?

Tüm kontrolleri sağladıktan sonra internet bağlantınızı kontrol edebileceğiniz yaygın kullanılan speedtest internet sitesini yani hız testi internet sitesini size tanıtmak isteriz. Aşağıdaki aracı kullanarak en doğru internet ölçümünü gerçekleştirebilirsiniz. Bunu sağlamak için kablolu bağlantı (ethernet) yapmanızı öneririz. Kablosuz ağ üzerinde kayıplar yaşanabilmektedir.

İnternet hız testi nasıl yapılır?

Speedtest üzerinden en doğru internet hız testi işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Start tuşuna basın ve bekleyin.

En iyi internet hız testi SPEEDTEST.NET

Belki de hız testi ya da speedtest denince akla ilk gelen internet sitesidir. Dünyada en çok kullanılan internet hız testi servisidir. Size en yakın sunucuyu bularak internet hızınızı, upload download ve ping değerlerini kontrol etmektedir. İnternet tarayıcınızdan internet hız testi sitesi olan speedtest.net sitesine girdikten sonra “Go” tuşuna basarak bağlantı hızınızı öğrenebilirsiniz. Dilerseniz internet hızınızı speedtest internet sitesine gitmeden aşağıdaki aracımızı kullanarak da ölçebilirsiniz. Teste başlamak için “Start” butonunu kullanabilirsiniz. Bunu yaparak ev internet hızı nasıl ölçülür sorusunun da cevabını almış olacaksınız.

Bağımsız hız testi – İnternet Hız Testi – Speedtest Aracı:

Aşağıdakş linke tıklayarak internet sitesi üzerinden internet hızınızı ölçebilirsiniz. Türk telekom hız testi işlemini yapabilirsiniz. Bu araç ile aynı zamanda vodafone hız testi, superonline hız testi, turkcell hız testi, türknet hız testi işlemlerini de yapar.

İnternet hız testi aracı

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir