1. Anasayfa
  2. Bilim ve Kültür

Bir Sonraki Geziniz için Kamp Aktiviteleri

Bir Sonraki Geziniz için Kamp Aktiviteleri
Kamp Aktiviteleri
0

Kamp alanında dinlenmek harikadır, ancak yeni bir bölgeyi keşfetmek daha da iyidir. Bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak yararlanabileceğiniz çok sayıda kamp etkinliği vardır. Macera dolu bir hafta sonu için hazırlıklı olarak yola çıkabilmek için kamp alanını önceden kontrol edin.

Yürüyüş Yolu

İster kayalara tırmanıyor, ister bir sahil yolunda dolaşıyor veya zorlu bir dağ yamacında yürüyüş yapıyor olun, çoğu kamp alanının yakınında manzaralı parkurlar vardır. Sabah yola çıkmak en iyisidir, ancak herhangi bir yürüyüşe çıkmadan önce mesafeyi ve zorluğu kontrol ettiğinizden emin olun.

Kıyı Şeridi Binme

Binicilik huzurlu bir deneyim olabilir, ancak bunu okyanus dalgalarının yumuşak ritmiyle birleştirin ve cennette bir eşleşme elde edin. Tüm kamp alanları bu aktiviteyi sunmaz, ancak yapanlardan yararlandığınızdan emin olun.

Bisiklet sürmek

Kamp yaptığınız bölgeyi keşfetmenin bisiklet sürmekten daha iyi bir yolu var mı? Pedallı ayakkabılarınızı giyin ve bisikletle bir gün dışarı çıkın. İster dağ bisikletini ister sokak bisikletini tercih edin, çoğu kamp alanı her iki kamp faaliyetini de destekler. Bisiklete özgü dağ parkurları veya eğlence amaçlı bisiklet yolları hakkında soru sormayı unutmayın.

Bitki Tanımlama

İlk başta fark etmeseniz de, kamp alanınızdaki bitkiler yaşadığınız yerden çok farklı olabilir. Sadece yürüyüş yapmak için yürüyüş yapmak yerine, gününüzü yerel ormandaki bitkileri tanıyarak geçirin. Bu size sadece keşfetme ve aktif kalma şansı vermekle kalmaz, aynı zamanda yeni bir şeyler öğrenme şansı verir.

Kuş gözlemciliği

Sabah onların şarkılarıyla uyanıyorsunuz ama o güzel ötücü kuşların neye benzediğini biliyor musunuz? Bir kuş kimlik defteri getirdiğinizden emin olun ve bu şarkıcıların kim olduğunu keşfetmek için dışarı çıkın.

Tekne gezintisi

Kamp alanınız bir su kütlesinin üzerindeyse, gününüzü su sıçratmaktan daha iyi bir yol yoktur. Su dostu kamp alanlarının çoğu, ateşin üzerinde akşam yemeği için dışarı çıkmayı ve zamanında geri gelmeyi kolaylaştıran kayık, kano ve kürek teknesi kiralama hizmeti sunacaktır.

Voleybol

Dostça bir voleybol oyunu, en iyi grup kamp aktivitelerinden biridir. Bir oyun için yeterli insanınız yoksa komşularınızla tanışmak için bu şansı kullanın ve onları eğlenceye katılmaya davet edin. Ağları olup olmadığını veya kendi ağınızı getirmeniz gerekip gerekmediğini öğrenmek için kamp alanını arayın.

Mağara Gezileri

Eğer buna katılabiliyorsanız, bu eşsiz bir deneyimdir. Spelunking (mağaracılık), mağaraları keşfetme eylemidir ve çoğu yaş grubu tarafından zevk alınabilir. Mağaraların yakınında kamp yapıyorsanız, içeri girmeden ve etrafta dolaşmadan önce yerel korucunuza keşfetmenin güvenli olup olmadığını sorun.

Balık Tutma

Balık tutma

Katılabileceğiniz tüm kamp aktiviteleri arasında en rahatlatıcısı balık tutmak olabilir. Direklerinizi alın ve ailenizle birlikte akşam yemeği yemek için dışarı çıkın ya da sadece eğlencenin tadını çıkarın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir