1. Anasayfa
  2. Bilim ve Kültür

Friends Dizisi İnceleme

Friends Dizisi İnceleme
Friends Dizisi İnceleme
0

New York şehrinde yaşamakta olan altı arkadaşın 20’li yaşlarından 30’lu yaşlarına kadar bir aileyi andıran arkadaşlıklarını, yaşadıkları mutlu anları, üzüntülerini, heyecanlı anlarını ve bunlar gibi aralarındaki birçok şeyi konu alan 10 sezonluk bir dizidir. 1994 yılında yapılmış olan bu dizinin türü ise sitcomdur. Çoğunlukla güldüren ama bazen de ele aldıkları konular ve bunları işleyiş şekilleri ile izleyicilerinin duygulaşmasını sağlayan bu dizide söz konusu arkadaş grubu 3 kız ve de 3 erkekten oluşmaktadır.

Bu Arkadaş Grubunun Karakterleri:

  • Courtney Cox’un canlandırdığı Monica karakteri, bir diğer karakter olan Ross’un kardeşidir. Mesleği aşçılık olan Monica’nın en bilinen özellikleri; titiz oluşu, kaybetmeye katlanamıyor oluşu ve de kontrol manyağı olmasıdır.

  • David Schwimmer’in canlandırdığı Ross karakterinin paleontolojisliktir. En bilinen özellikleri dizide birçok kez boşanmış olması ve de hassas bir yapıya sahip olmasıdır.

  • Matthew Perry’nin canlandırdığı Chandler karakteri, Ross’un kolejden arkadaşıdır. Hiç kimsenin asla öğrenemediği bir mesleği olan ve arkadaş grubunda yaptığı şakalar ile tanınan bir karakterdir.

  • Matt LeBlanc’in canlandırdığı Joey karakteri ise, yakışıklılığı ve ünlü bir oyuncu olmak için çabalamasıyla tanınmaktadır. En bilinen özellikleri ise yemek ve sekse olan sevgisidir.

  • Jennifer Aniston’ın canlandırdığı Rachel karakteri ise, Monica’nın liseden arkadaşıdır. İlk başlarda yarattığı şımarık bir zengin çocuğu imajını, daha sonrasında kendi ayaklarının üzerinde durmasıyla yıkmıştır. Moda sektöründe çalışmaktadır ve kararsızlığıyla bilinen bir karakterdir.

  • Lisa Kudrow’un canlandırdığı Phoebe karakteri ise; Monica’nın eski ev arkadaşı olmasının yanında, ailesini küçük yaşta kaybederek sokakta büyümüş olan bir karakterdir. Masözlük yapmaktadır. Neredeyse her konuda duyarlı olan Phoebe aynı zamanda gitarı ve garip şarkıları ile de bilinmektedir. Bazı tuhaf bulunan huyları ve alışkanlıkları da bilinen özelliklerindendir.

Dizi genellikle birinde Joey ve Chandler’ın birlikte, diğerinde ise Monica ve Rachel yaşadığı karşılıklı iki dairede geçmektedir. Her bir bölümünün 20 ile 25 dakika aralığında sürdüğü Friends dizisinin bölümlerinde aynı zamanda gülme efekti kullanılmamış, aksine bölümler seyircilerin önünde çekilerek onların sesi kullanılmıştır.

İlginizi çekebilecek bir başka içerik : Dark Dizisi İncelemesi

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir