Sıradaki içerik:

Sıla’nın canlı yayında yaptığı gaf!

e
sv

Ücretsiz Online Eğitim Sitesi Önerileri

346 okunma
Ücretsiz Online Eğitim Sitesi Önerileri

ÜCRETSİZ ONLİNE EĞİTİM SİTELERİ konumuza hoşgeldiniz. Evde oturduğumuz şu günlerde sizin için kendinizi geliştirebileceğiniz ve ücretsiz olan siteler derledik. İşte ücretsiz online eğitim sitesi önerileri ve evde online ders çalışabileceğimiz bazı siteler. Türkçe online eğitim sitelerinin yanı sıra yabancı eğitim siteleri de yer almaktadır. Bu internet siteleri evde ücretsiz kurslar olarak da düşünmek mümkün.

Ücretsiz uzaktan eğitim siteleri

  • EdX

Edx, dünyanın en iyi üniversitelerinden son derece kaliteli ve ücretsiz eğitim içerikleri sunar. Bilgisayar bilimi, psikoloji, elektronik, mühendislik, biyoloji ve pazarlama gibi birçok konuda eğitim programları bulunduran site dünyanın her yerinden öğrencilere açıktır. LinkedIn profilinizi kaydederek edindiğiniz sertifikaları otomatik bir şekilde linkedIn profilinize yükleyebilirsiniz.

  • Khan Academy

Değişik alanlarda ve seviyeye uygun hazırlanmış ders videoları, testler, alıştırmalar mevcuttur. Kendi gösterge tablonuzdan seviyenize uygun eğitimlere ulaşabileceğiniz, yurtdışında ücretsiz online eğitim veren en iyi sitelerden birisidir. Her yaştan katılımcıya açık olan Khan Academy’de arasında Türkçe’nin de bulunduğu 36 dil seçeneği mevcuttur.

  • Udemy

Udemy’i sanırım duymayanınız ya da kullanmayanınız yoktur. Kendileri ülkemizde oldukça fazla kullanılan bir dizi ücretli eğitimlerin yanı sıra ücretsiz olarak da verildiği sitedir.

  • İstanbul İşletme Enstitüsü

İstanbul işletme enstitüsü, 2012 yılında kurulmuştur ve adından da anlayacağınız üzere işletme eğitimlerini online kurs olarak vermektedir. Akademisyen ve gönüllü eğitmenler tarafından eğitimler oluşturulmaktadır. 60’dan fazla eğitim, 1 milyondan fazla katılımcı, 2,5 milyon sınav, 50’den fazla eğitmen olanağı sağlamaktadır.

  • Bilgeis.net

Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinden biri olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ile işbirliği içerisinde yapılan ücretsiz eğitimlere erişebileceğiniz sitedir. Tamamı ücretsiz olan bu programların sonunda ODTÜ onaylı sertifika da veren online öğrenme için 3,4 milyon euroluk bütçe ayrılmıştır. KOBİ ve eğitim almak isteyen herkese eğitim vermek için geliştirilen sistem, aylarca sürecek ağır dersleri almak yerine en anlaşılabilir haline indirgenmiş ve herkesin rahatlıkla anlayabileceği dersler üzerine kurulmuştur. Bu sistemin en çok takdir edilesi ve güzel yanı da görme ve işitme engelliler için de altyazı ve ses seçeneğinin de olmasıdır.

  • Harvard Online Learning

Harvard Üniversitesi,  üniversiteyi yurt dışında okumak isteyen ama bunu maddi zorluklar ve koşullar yüzünden yapamayan öğrenciler için ücretsiz olarak bu imkânı sunuyor. Zengin program çeşitliliğine sahip sitede ücretsiz derslerin yanı sıra sertifika programlarına da katılım sağlayabilirsiniz.

  • Alison

Son olarak da Alison’u koymak istedik. Fikirleri ve düşünceleri açık, net, etkili biçimde ortaya koymak iş dünyasında sizi her zaman bir üst noktaya taşır.  İster bir şirkete ticari bir soruşturma gönderiyor ister iş başvurusu için bir ön yazı hazırlıyor olun; mektubunuzun nasıl yazılıp düzenlendiği, ciddiye alınıp alınmaması konusunda önemlidir. Bu nedenle bu kurs, her durumda profesyonel bir şekilde yazı yazabilmeniz için gereken bütün beceri ve güveni size kazandırmayı hedeflemektedir.

Bu liste elbette çoğaltılabilir eğer sizin de kullandığınız yararlı bulduğunuz başka online siteler var ise bize iletin bir sonraki yazımızda inceleyip onlara da yer verelim.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar
  • Tuğberk 2 ay önce
  • Özellikle pandemi döneminde eğitim hayatımız değişti. Daha iyi mi oldu daha kötümü oldu bilemiyoruz ancak sosyallik konusunda dezavantajlı bir neslin yetiştiği kesin. Belli başlı üniversiteler bu durumda nasıl aksiyon aldılar gördük ama ya diğerleri? Size güzel bir önerim o haldeuniversitenitanit.comadresinden üniversitenizi tanıtmanızı ve gelecek nesillere yol göstermenizi öneririm, siz sıkıntı çektiyseniz başkaları çekmesin:)