1. Anasayfa
  2. Bilim ve Kültür

Filtre Kahve Kağıt Numaraları – Kağıt Filtre Boyutları

Filtre Kahve Kağıt Numaraları – Kağıt Filtre Boyutları
Filtre Kahve Kağıdı
0

Bir filtre kahve hastası olarak, size çok sorulan ve merak edilen bir konu hakkında aydınlatıcı bir içerik hazırladım. Filtre kahve kağıtlarını duymuşsunuzdur. Filtre kahve makineleri için üretilen bu kağıtların boyutları nedir, hangisi tercih edilmelidir gibi sorulara cevap vereceğim.

Filtre Kahve Kağıt Numaraları, Kağıt Filtre Boyutlar

Öncelikle, kağıt fitlrelerin filtre kahve makinelerine özel üretildiğini bilmemiz gerekiyor. Filtre kahve makineleri için üretilen özel kağıtlar, iki boyutta üretim yapılmaktadır. Bunlardan ilki “2 numara” ikincisi ise “4 numara” olarak adlandırılmış durumdadır.

Kahve Paketlerinin Üzerinde Yazan 1/4 ve 1/2 Nedir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, satın aldığınız kahvenin hangi boyutta kağıt filtre kullanılması gerektiğin size belirten ibarelerdir bunlar.

Filtre Kahve Kağıdı Numaraları Arasındaki Fark

2 numaralı filtre kağıdı hacmen küçüktür ve nispeten daha küçük makinelerde kullanılır. 4 numaralı kağıt ise standart filtre kahve kağıdı boyutudur. 2 Numaralı kağıtlar çok yaygın kullanılmıyor. 4 Numaralı kağıt filtreler ise genellikle her yerde kolaylıkla bulunabiliyor.

Kahve Makinesi Plastik Filtre ve Kağıt Filtre Arasındaki Fark

Kağıt filtre daha sağlıklıdır, kullan at mantığıyla kullanırsınız ve lezzeti etkilemez. Plastik filtre çok ısındığında partikül bırakabilir dolayısıyla sağlıklı bir şey değildir. Kağıt filtre kullanımını öneriyorum. Plastik filtre hem kolaylıkla pislenir, iyi temizlenmezse koku yapar ve kahvenin kalitesini ciddi oranda azaltır.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir