1. Anasayfa
  2. Bilim ve Kültür

Astronomi Nasıl Öğrenilir? Astronomi öğrenmek

Astronomi Nasıl Öğrenilir? Astronomi öğrenmek
Astronomi öğrenmek
0

Astronomi nasıl öğrenilir sorusuna geçmeden önce, Astroloji ve Astronomi arasındaki farklar adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Astronomi ve astroloji arasındaki farkları öğrendikten sonra bu yazıyı okumak faydalı olacaktır.

Astronomi bir bilim dalı mıdır?

Astronomi gökbilimlerini inceleyen bir bilim dalı iken, astroloji gök cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerine odaklanır. Astronomiyi öğrenmek, meraklı ve araştırmacı ruha sahip olduğunuzun kanıtı olabilir. Bu yüzden astronomiyi de tıpkı bu kişisel araştırmacı yönümüz gibi araştırarak bolca kitap okuyarak ve farklı kaynaklardan faydalanarak öğrenebiliriz.

astronomi nedir

Astronomi’yi nasıl öğrenebilirim

Astronomiyi öğrenmek için, gökbilimleri ile ilgili bolca kitaplar okumalısınız. Ayrıca, gök cisimlerine verilen isimlerin nereden geldiğini bilmek de astronomiye olan ilginizi arttırabileceğinden çeşitli mitolojik kaynakları da kendinize rehber edinebilirsiniz.

Astronomi bilimine giriş yapmak için gözle gözlemek çok önemlidir. Meraklı ruhumuzu ve kaşif karakterimizi ortaya çıkarmak için önce ilkel yöntemlerle astronomiye giriş yapabiliriz. Gezegenlerin ve gök cisimlerinin hareketlerini gözle izledikten sonra teleskop ve çeşitli gözlem araçlarına kademe kademe geçiş yapabiliriz.

Son aşama ise bir topluluğa dahil olmaktır. Kaynakları araştırdınız, ilkel yöntemlerden gelişmiş yöntemlere doğru araştırmalarınızı ve bilgi birikiminizi tamamladınız. Şimdi sizin gibi düşünen, sizin gibi astronomi meraklısı insanlarla tanışıp, ardından bu hobinizi geliştirebileceğiniz yollar bulmak için keşfetmeye geldi. İşte buradan sonrası da sizin ne istediğinize bağlı olarak şekillenecektir.

Kaynak : skyandtelescope

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir