1. Anasayfa
  2. Bilim ve Kültür

Suits Dizisi İnceleme

Suits Dizisi İnceleme
Suits Dizisi
0

Suits Dizisi Konusu

Harvard hukuk fakültesine kabul edilerek okumaya başlamış fakat devamında okuldan atılmış olan Mike Ross, doğal bir üstün zekâya ve aynı zamanda üst düzey bir görsel hafızaya da sahiptir. Başka öğrenciler için sınava girerek kazandığı para ile geçinmektedir. Diğer bir ana karakter olan Harvey Specter ise, New York’da bulunan en iyi şirket avukatlarından biri olmasının yanında yalnız Harvard Hukuk fakültesinden mezun olmuş avukatların çalışabildiği bir hukuk bürosu olan Pearson-Hardman’da kıdemli ortaklığa kadar yükselebilmiş başarılı son derece başarılı bir avukattır.

Bir rastlantı sonucunda karşılaşmaları sonucunda Harvey, Mike’tan çok etkilenir ve onu Harvard hukuk fakültesi mezunu olmamasına rağmen işe alır. Genellikle ikisi arasındaki bağı konu alan bu dizide, ikilinin girdikleri davalar ve kazanmak için her şeyi yapıyor oluşların dizinin ana konularından birisidir. Aralarında kurdukları stratejiler ile tüm davaları kazanan bu ikilinin; Pearson-Hardman hukuk bürosundaki rekabetin, Mike’ın Harvard Hukuk mezunu olmadığının anlaşılması geriliminin ve karakterler arası çekişmenin ortasında aralarında oluşan bağ izleyiciyi diziye bağlayan temel noktalardan biridir.

Dizinin ilerleyen bölümlerinde, senaryo ve karakterler bir hit halini alırken bu uyumdan da yararlanan yazarlar, kurgu ve karakterlerin gelişimini ilerlemekte olan problemlere doğru da sürdürerekten hikayenin kapsadığı alanı giderek geliştirmektedirler. Arada sırada olay örgüsü senaristlerin kontrolünden çıkıyor gibi olsa bile karakterler, diziyi bir bütün olarak tutmaya ve de sürükleyici kılmaya yetmiştir.

Sürekli bir çekişme ortamının olduğu avukatlar dünyasında geçen bu dizide, yan karakterler olan; Harvey’in sekreteri Donna, avukat yardımcısı Rachel, Pearson-Hardman hukuk bürosunun yönetici ortağı Jessica Pearson, kıdemli ortaklardan biri olan Luis ve de diziye bazen katılıp bazen çıkan etkileyici ve özgün karakterler diziye bambaşka bir soluk katmaktadırlar ve en az Harvey-Mike ilişkisi kadar ilgi çekicilerdir.

Suits dizisi izlenir mi?

Hikâyenin, iki ana karakterinin dışında daha da enteresan ilişkileri olan bu kadroyla dolu bir ofis bürosunun içindekileri anlatması ve New York kentinin arka planda büyücülüğünün vurgulanması sebebiyle çok büyük bir heyecanla izlenen bir dizidir. Bu hususta kesinlikle özgün senaryosunun da etkisi bulunmaktadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir