1. Anasayfa
 2. Bilim ve Kültür

Hayal Kurun, Hayal Kurmaktan Vazgeçmeyin!

Hayal Kurun, Hayal Kurmaktan Vazgeçmeyin!
hayal kurmak
6

HAYAL KURMAK NEDEN ÖNEMLİDİR ?

Hayal kurmak aslında , gelecek zaman gelmeden geleceği yaşamaya çalışmaktır. İleride büyük işlere imza atmak isteyenler için hayal kurmak önemli bir meziyettir. Hayalleriniz sizin azminizi, gücünüzü ve iradenizi gösterir. Hayalleriniz ne kadar büyükse o kadar güçlüsünüz demek oluyor bu da. Her hayal aslında sizin hayatınızda yaptığınız bir çatının her bir kiremidi, ördüğünüz duvarın her bir tuğlası gibidir. Bu yüzden bir an olsun hayal kurmaktan vazgeçmeyin ve hayallerinizin doğrultusunda çaba gösterin, gerçek olacaklarına inanın.

Hayaller, insanın motivasyon kaynağıdır. O anki mutluluğunuzu sağlar ve kötü düşüncelerden sizi alıkoyar. Hayallerin gerçek olup olmaması aslında o kadar da önemli değildir. Çünkü aslında hayaller sizi hayata bağlayan damarlardır. Bu yüzden hayalleriniz gerçekleşmese de hayal sahibi olmak sizin yaşama hevesinizi arttıracaktır.

Hayal kurarken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan bir tanesi gerçekliktir. Hayallerimizi kurarken gerçeğe uygun olmasına dikkat etmeliyiz. Çünkü gerçek dışı hayaller kurduğumuzda, gerçekleşmediğinde bu bizi üzebilir. Ayrıca şuan gerçekleşecek her hayaliniz, gelecek için kurduğunuz hayaller için birer basamaktır.

Gelecek hayatınızı ve ileride yaşadığınız dünyanızı güzelleştirmek istiyorsanız hayallerinizin peşinden gitmelisiniz. Unutmayın ki bu yolda karşınıza zorluklar elbet çıkacaktır. Önemli olan sizin yılmadan, pes etmeden hayalleriniz için elinizden geleni yapmanızdır. Emin olun ki amacınıza ulaştığınızda bu zorlukların hiçbirini hatırlamayacaksınız.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yorumlar (6)

Popüler Yorumlar
 1. 6 Nisan 2020

  Hayaller, insanın motivasyon kaynağıdır.insanları hayal kurarak başarıya ulaşır elinize sağlık

 2. hayallerim taşındı ghettolardan villalara :)

Yapılan Yorumlar
 1. hayallerim taşındı ghettolardan villalara :)

 2. 6 Nisan 2020

  Hayaller, insanın motivasyon kaynağıdır.insanları hayal kurarak başarıya ulaşır elinize sağlık

 3. 6 Nisan 2020

  Güzel bir konuya değinmişsiniz. Özellikle bu günlerde karamsarlık yerine güzel günlerin hayalini kurmak son derece önemli. Teşekkürler.

 4. 6 Nisan 2020

  Çok güzel bir konu üzerine güzel bir bilgi olmuş Teşekkür ederim.

 5. Hayal kurmak Çok önemlidir geçmişten günümüze hayalBaşarılı bir makale

 6. Hayal kurmak beynimize yaptıracağımız egzersizlerdir. Hayal kurmak yaratıcılığı ve mutluluk hormonlarını harekete geçirir. Hayal kurmak beynin 2 lobunu da çalıştır. Duygusal zekanın gelişimine katkı sağlar. HayallerSeyşeller gerçekler çerkezköy :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir