1. Anasayfa
  2. Bilim ve Kültür

Merdiven Testi – BİLİNÇALTIMIZ BİZE NELER SÖYLÜYOR?

Merdiven Testi – BİLİNÇALTIMIZ BİZE NELER SÖYLÜYOR?
BİLİNÇALTI NELER SÖYLÜYOR?
0

Merdiven Testi ile bu sorulara cevap bulun. Bilinçaltınızda ne gizli? Bilinçaltımız bize ne söylüyor? Merdiven testi ile adım adım sorulara cevap vererek, sorulara verdiğimiz cevaplarla bilinçaltı testi yapın.

Merdiven Testi ile bilinçaltı testi

1- Yıllardır kimsenin ayak basmadığı eski bir binadasınız ve yerin altına doğru inen bir merdiven keşfettiniz.
Derken karanlığın içinden birinin sesini duydunuz. Bu kişi yavaşça ağlıyor mu? , İnliyor mu? , Yoksa sizinle konuşuyor mu?

2- Bu kişinin sesini duyunca nasıl tepki veriyorsunuz? , Sesin kaynağını bulmaya mı çalışıyorsunuz? , İlk düşünceniz arkanıza bile bakmadan yukarıya koşup kaçmak mı? , Yoksa korkudan olduğunuz yerde donup kaldınız mı?

3- Aşağıdaki kişi size adınızla sesleniyor ve yukarıdaki kapıdan gelen ışıkta, birisinin aşağıya doğru indiğini görüyorsunuz. Aşağıya gelen kimdir? Tanıdığınız birini seçin.

bilincalti-testi
Bilincalti-testi


Psikolojik merdiven testi

Cevaplarınızı değerlendirin:

1-Merdivenin altına kadarki basamak sayısı yaşadığınız psikolojik yaraların üzerinizde bıraktığı etkinin derecesini gösterir. Az sayıda basamak belirtenler geçmişten çok az etkilenirler. Ama toprağın derinliklerine doğru inen uzun bir basamak belirtenler içlerinde derin yaralar taşırlar.

2- Karanlıkta duyduğunuz sesler geçmişteki acı anılarınızı nasıl yaşadığınız anlatır. Ağlama sesi duyduğunu söyleyenler dertli zamanlarında başkaları tarafından avutulmuş ve aldıkları bu yardımla bu sureyi atlatmış kişilerdir. Bu zaman zarfında size yardım eden iyi insanlar bugünkü sizi yaratan kişilerdir. İnleme duyduğunu söyleyenler zor zamanlarını yalnız geçirmiş kişilerdir. Karanlıkta duyduğunuz inleme kendi gömülmüş acınızdır. Belki de artık kapıyı açıp güneşi içeri alma zamanı gelmiştir. Kendisiyle konuşan bir ses duyduğunu söyleyenler eski acılarını bir madalya gibi taşırlar ve onların yara olduğunu düşünmeyi reddederler. Nietzsche, ”Bizi öldürmeyen şey, güçlü kılar” demiş ve siz bu felsefeyi iliklerinize kadar benimsemişsiniz. Bunun, başkalarına karşı duygularınızı katılaştırmasına izin vermeyin.

3- Karanlıktaki seslere verdiğiniz tepki geçmişinizdeki acılarla nasıl başa çıktığınıza işaret eder. Eğer sesin kaynağını bulmaya gittiyseniz büyük olasılıkla kendi hayatınızda da inisiyatifi ele alan bir davranış şekli benimsediniz. Sorunlarınızla yüz yüze gelmek, eninde sonunda bir çözüm bulmak demektir. Arkasına bakmadan yukarı koşup kaçanların sorunları görmezden geldiklerinde sanki yok olacaklarına inandıkları bir geçmişleri vardır. Bu yaklaşım bazen işe yarayabilir ama dertler sandığınızdan daha uzun süre yok olmamakta direnirse sakın şaşırmayın. Korkularınızla yüzleşmelisiniz. Eğer korkudan donakalıp olduğunuz yere çakıldığınızı söylediyseniz, geçmişinizde çözemediğiniz bazı olaylar sizi huzursuz etmekte ve hayatınızı yasamanızı engellemektedir.

4- Merdivenin başında beliren kişi zor zamanlarda sırtınızı dayayabileceğinizi düşündüğünüz kişidir: Verdiğiniz isim sizi rahatlatacak ve içinizdeki buruklukları iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

Bilinçaltı testi en güvenilir bu test midir bilinmez, belki de en mantıklı testlerden birisi budur.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir