1. Anasayfa
  2. Bilişim

Facebook Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

Facebook Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?
Facebook Logo
0

Her sosyal medya platformunun bir sahibi ve müşteri hizmetleri olduğu gibi Facebook Müşteri hizmetleri de Facebook için hizmet vermektedir.

2004 yılında başlayıp günümüze kadar milyarlarca insanın kullana geldiği Facebook müşteri hizmetlerine ulaşmak çok kolaydır.

Facebook en eski ve en popüler sosyal medya platformları arasında yer alır. Herhangi bir kullanıcıyı şikâyet etme, hesaba erişim sorunu, şifre unutma vb. sebeplerle müşteri hizmetlerime ihtiyaç duyulur.

Böyle durumlarda diğer firmalardaki gibi direkt telefon ile iletişime geçmeniz mümkün değildir.

Telefon numarası bulunmayan Facebook uygulamasının müşteri hizmetlerine mobil ya da internet uygulaması üzerinden ulaşmak mümkün olmaktadır.

En popüler uygulamalar arasında yer alan Facebook’ta yaşadığınız sorunlar için online destek ve yardım araçlarını kullanmak gerekir.

Facebook Müşteri Hizmetleri ile İletişim Kurma

Karşılaşılan sorunların çözümü için Facebook yardım merkezi ile iletişim en temel yoldur. Facebook yardım merkezi; hesap çalınması, şikâyet, diğer ihlaller sebebiyle ulaşmanız halinde size hızlıca yanıt verir. Oluşan sorunları hızlıca çözüme kavuşturur.

Facebook müşteri hizmetleri ile iletişime sadece belirlenmiş yöntemler ile geçilebilir. Farklı yollar tercih edilemez.

İşte bundan dolayı Facebook ile çağrı merkezi veya Sms ile iletişim kurmak mümkün olmamaktadır.

Bunların yerine Facebook yardım merkezi ya da yardım topluluğu üzerinden iletişim kurulabilir. İlk defa hesap açanların ya da mevcut hesabında sorun olanların bu kanallar ile Facebook iletişim merkezi ile iletişime geçmeleri gerekir.

Facebook Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanmak Mümkün Müdür?

İletişim numarası bulunmadığı için Facebook ile direkt olarak iletişime geçmek mümkün değildir.

Dünyanın en popüler uygulamaları olması ve yurt dışı merkezli olması sebebiyle her ülkede hizmet vermemektedir. Bundan dolayı Facebook’ta yaşanılan tüm sorunların çözümü için uygulamanın kendisi üzerinden online şekilde, yetkililer ile iletişime geçilir.

Geri bildirim sayfaları sayesinde, iletişime geçtiğiniz sorunlarınıza kısa sürede çözüm bulunur. Facebook yaş sınırlaması olmaksızın tüm e posta adresleri ve üyelere açıktır.

Facebook’a üye olmak ücretsizdir. 70 farklı dilde hizmet sunulur. Reklam gelirleri ve sponsorlar şirketin gelirlerini oluşturur. Facebook uygulaması Mark Zuckerberg geliştirmiştir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir