1. Anasayfa
  2. Bilişim

Phıshıng Saldırıları Nedir Nasıl Çalışır?

Phıshıng Saldırıları Nedir Nasıl Çalışır?
Phishing Nedir
0

Özellikle gündemde olan bilgisayar korsanları kullanıcıların kişisel bilgilerini ele geçirmek ve bu kişisel bilgilerle de olumsuzlukların ortaya çıkmasına sebep olmak çeşitli amaçlarla varlıklarını devam etmektedir. Özellikle phıshıng gibi çeşitli yöntemler inceleyerek kişilerin oturum açma ve kimliklerinin alınması sonrasında siber suçların işlenmesi gibi sesli suçlara ev sahipliği yapılabilmektedir .

Bu sorunların oluşmasının önlenmesi  açısından kişilerin de dikkatli bir şekilde bu problemlerle savaşması ve daha sonrasında da meydana gelecek büyük sorunların çözümüne yönelik işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir sahte bir web sitesi gibi yönlendirmeler ile ortaya çıkan bu yöntemler kişilerin kişisel bilgilerini ele alır Vedat sonrasında da yemleme denilen bu sistemle bu verilerin olumsuzluklara yönelik kullanılmasına katkı sağlamış. Özellikle bu yöntemlerden kurtulabilmek için kişilerin de dikkatli bir şekilde web sitelerine giriş yapmaları ve özellikle sahte olduğunu düşündükleri web sitelerine giriş yapmaları gerekmektedir.

code g6a44a86cc 1280

Phıshıng Yöntemleri

Kişilerin kişisel bilgilerini ele almak için kişilerin de denedikleri çeşitli yöntemler bulunmaktadır bu yöntemler arasında özellikle e posta, reklam, sesli ya da sosyal medyada gibi çeşitli ortamlarda gerçekleştirilebilen bu yazılımların daha sonrasında kişisel bilgilerin alınması ve bu kişisel bilgiler yardımıyla da kişilerin banka kartlarındaki paraların çekilmesi ya da daha kötüsü olan siber suçlarının yaşam soru oluşmasını önleyebilmek amacıyla özellikle kişisel bilgilerin saklanması yöntemlerinin de izlenmesi gerekmekte ve bu yöntemler sayesinde de özellikle kişisel bilgiler farklı kişilerle paylaşması önlenerek sorunların çözümüne yönelik işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Neticede yapılacak olan işlemler dahilinde bu sorunların çözümü yapıldığında tekrardan ortaya çıkması önlenebilmektedir. Reklamla veri çalma gibi işlemlerinin olmaması için dikkatli bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesinin de önemli olduğu vurgulanmaktadır. Özenli bir şekilde gerçekleştirilen sonuçlar sonrasında da olumsuz sonuçlarını oluşmasına engel olunabilmektedir. Neticede yapılacak olan işlemlerin engellenmesi de mümkündür.

Phıshıng Yöntemi Nasıl İlerler?

Bu yöntemin özellikle veri güvenliği anlamında veri çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve verileri çalarak çeşitli kötü emeller için kullanılması mümkün hale gelebilmektedir. Özellikle kullanılacak olan bu verilerin kişilere olumsuzluklar amacıyla katkı sağlanması ve bu sayede de meydana gelecek problemlerin çözülmesi gibi çeşitli noktalarda dikkatli olunması gerekmektedir. Neticede verilerin güvenlik altına alınması gibi çeşitli işlemler sonrasında sorunların ortaya çıkması da önerebileceğin için bu kapsamda dikkatli olunması gerekmektedir. Dikkatli olunmadığı takdirde de phıshıng yöntemi nasıl ilerler sorusuna cevap bulunması da mümkündür .

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir