Bir Sitenin Eski Halini Görme
  1. Ana Sayfa
  2. Eğlence
Trendlerdeki Yazı

Bir Sitenin Eski Halini Görme

0

İnternet sitelerinin eski halini görmek mümkün mü?

İnternet siteleri zamanla değişiyor ve sitelerin eski hali merak konusu olabiliyor. Bu değişimleri ve yenilikleri yapmadan önce internet siteleri nasıldı öğrenmek ister misiniz?

Gerek sosyal medya siteleri, gerek takip etmeyi çok sevdiğiniz bir haber sitesi sitesi; site farketmeksizin hepsinin eskiden nasıl göründüğünü görebildiğinizi söylesem ilginizi çeker miydi?

Dünyanın en çok ziyaret edilen ve dünyadaki internet trafiğinin büyük bir çoğunluğunu oluşturan Google eskiden nasıl görünüyordu?

Archive.org tarafından sunulan “Wayback Machine” ile bu sorularınız cevapsız kalmıyor. https://archive.org/web/ internet sitesine giderek eski halini görmek istediğiniz site ya da içeriği arama butonuna yazıyorsunuz.

Sitelerin eski halini nasıl görebiliriz?

image 2

Waybac Machine adı verilen sitede yukarıda gördüğünüz arama kutucuğundan eski görüntüsü kaydedilmiş siteler araması yapabilirsiniz. Dilediğiniz internet sitesini deneyebilirsiniz. Favori youtube kanalınız ya da en çok ziyaret ettiğiniz site eskiden nasıl görünüyordu merak ediyorsanız size birkaç örnek sunalım.

Google Eskiden Nasıl Görünüyordu?

Aşağıdaki görsel 10 Mayıs 2000 Yılına Aittir:

image 3

Facebook Eskiden Nasıl Görünüyordu?

Facebook domaini Mark Zuckerberg tarafından kaydedilmeden önce başka bir site olarak kullanılıyordu. Facebook.com Eylül 2000 yılında böyle gözüküyordu.

image 4

Bir sitenin eski halini görme

Sizde sitelerin eski hallerini görmek istiyorsanız, Wayback Machine sitesine bakmalısınız.

Bu İçeriğe Tepkini göster!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Uffak.com İçerik Hesabı

Bu yazıya bir yorum bırak