1. Anasayfa
  2. Bilişim

Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir?

Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir?
Facebook Virüs Temizleme
0

Bilgisayar, telefon, uygulamalar, programlar maalesef ki virüsler ile karşı karşıya kalırken bu uygulamalardan olan Facebook virüsü nasıl temizlenir, Facebook kullanıcıları tarafından sıklıkla araştırılmaktadır.

Teknoloji ile içli dışlı olan hemen herkesin başına gelen virüs ve virüs çeşitleri can sıkmaya devam etmektedir.  Son derece tehlikeli olan bu virüsler Facebook hesabınızın yönetimini sizden çıkarmaktadır.

Son dönemlerde de daha çok yaygınlaşan bu tehlikeli virüsler hemen herkesin kâbusu olmaya devam etmektedir. Facebook virüs cihazınıza değişik programlar yükleyerek kişisel bilgilerinizi çalabilir. Şifre, banka kart bilgileri gibi önemli bilgilerinizi de çalabilirler.

Bu virüsler bilgisayar veya telefonlarınızın uzaktan kontrolünü de ele geçirirler. Bunlardan farklı olarak bilginiz dışında sayfalar ve kişilerde takip etmeye başlarsınız.

Virüs teknolojik cihaza bulaşacağı gibi Facebook’a bulaşan virüsler de bulunmaktadır. Adınıza paylaşımlar yapıldığını gördüğünüz an hesabınıza virüs bulaşmış olma ihtimali yüksektir.

Facebook Virüs Temizleme

Öncelikle şunu belirtelim Facebook virüs temizleme işleminde internet Explorer, Firefox, ya da Yandex tarayıcılarını kullanın.

Facebook virüsleri genelde Chrome tarayıcısına bulaştığı için Chrome ’de bulunan uzantıları silmelisiniz. İkinci bir silme yöntemi olarak Malware taraması ile Facebook virüsünü silmeniz mümkün olmaktadır. Bu taramayı yaparken tarama işlemini sonuna kadar beklemeli ve Chrome kesinlikle kullanmamalısınız.

Aynı zaman da Facebook virüsleri sürekli değişime uğradığı için Birkaç anti virüs programı ile taratmayı da ihmal etmeyin.

Facebook virüslerini temizlerken parolanızı değiştirmeyi unutmayınız. Ayrıca Facebook eklentilerini silmeyi ve zararlı Facebook uygulamalarını da kaldırmak virüsleri temizlemenin yollarındandır.

Facebook Virüs Çeşitleri

Son dönemlerde Facebook virüs çeşitleri hem çok tehlikeli olurken hem de değişik şekillerde artmaya başlamıştır. Bunlardan en yaygın olanı ve bilineni iki tür Facebook virüsüdür.

Birincisi; Facebook uygulamasına bulaşan virüslerdir. Aslında bu virüsü farkında olmadan tıkladığınız zararlı kodlardan Facebook hesabınıza kendiniz bulaştırırsınız. Yani kısacası başkalarına adınıza paylaşım yapabilmeleri için izin verirsiniz.

İkincisi ise, Yine dikkatli olmadığınız takdirde tıkladığınız bir linkten bulaşan virüslerdir. Genel itibariyle tıkladığınız bir video, bir link ya da bir bağlantı ile hesabınıza virüs bulaşabilir. Yazımızda Facebook virüsü ve Facebook virüsünden kurtulma adımlarınız anlatmış olduk.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir