1. Anasayfa
  2. Bilişim

Mail Kutusu Nasıl Arşivlenir?

Mail Kutusu Nasıl Arşivlenir?
Mail Kutusu
0

Kişilerin gelen kutusu çoğu zaman e – postalarla ya da mailler ile dolabilir bu da mail kutusu nasıl arşivlenir? Konusunda kişilerin bazı adımları uygulamasını gerektirir. Bundan dolayı kişiler daha çok alan açmak ve daha pratik şekilde bu alanı kullanmak için maillerini arşivlemek ister. Maillerin arşivlenmesi sayesinde de kişilerin gelen kutusu daha rahat ve daha verimli şekilde kullanılmaktadır.

Daha hızlı bir kullanımın yapılması adına kişilerin bu mailleri arşivlemesi ve gelen kutusunda sadece önemli olan mesajları bırakması önem arz eder. Arşivleme yapabilmek için ilk olarak gelen kutusunda yer almakta olan başka bir klasörde arşivlenecek olan bir ya da birden çok iletinin seçilmesi gerekir. Daha sonra sil grubundan arşivin seçilmesi gerekir.

Seçilmekte olan bir ya da birden çok iletinin hemen arşivlenmesi için geri tuşunun da kullanılması mümkündür. Bu işlemden sonra iletiler arşiv kutusuna taşınmakta ve yanlışlıkla arşivlenmesi durumunda da arşiv klasörüne gidilip iletinin gelen kutusuna geri taşınması gerekir. Arşiv klasörü nasıl bulunur? Konusunda da görünüm, klasör bölmesi ve normali seçmek gerekir.

Arşivlenen Öğelerin Yeri Değiştirilir Mi?

Kişilerin e – postasını, mailini ya da diğer öğelerini arşivlemek istemesi durumunda kişilerin belirtilen adımları uygulaması yeterli olur. Buna ek olarak dosya, posta kutusu ayarları, araçlar ve arşiv klasörü ayarları ile kişiler öğelerinin yerini değiştirebilir. Bu sayede kişiler klasörünün konumunu değiştirebilir. Arşivlenen öğelerin yeri değiştirilir mi? konusunda kişiler bu adımları uygulamalıdır.

Otomatik Arşivleme Nasıl Yapılır?


Eski postaların otomatik şekilde bir .pst dosyasına taşınmasına izin verilmekte olan bir özelliktir. İletilerin sunucudan taşındığını ve arama yapılarak bunların bulunmasının daha zor olduğunu ifade etmek gerekir. Bu iletilerin sunucudan taşındığını ve bulunması gereken durumlarda en hızlı şekilde bulunmasını sağlamak adına otomatik arşivleme yapılır.

Dosya, seçenekler ve gelişmiş seçeneklerinin tıklanması ile otomatik arşiv ayarları açılarak otomatik olarak arşivleme yapılmaktadır. Bu ayarlardan otomatik arşivlemenin de ne sıklıkla yapılması gerektiğini belirtmek mümkündür. Otomatik arşivleme nasıl yapılır? Konusunda kişilerin bu adımları uygulayarak ayarları açması gerekir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir