1. Anasayfa
  2. Bilişim

Kullanılmayan E – Postalar Ne Olur?

Kullanılmayan E – Postalar Ne Olur?
Kullanılmayan E Posta
0

Windows işletim sistemine ek olarak pek çok kişi tarafından da kullanılmakta olan Microsoft son yaptığı açıklamalarla birlikte kullanılmayan e postalar ne olur? Konusunda aktif kullanılmayan hesapların kapatılacağını belirtmiştir. Çevrimiçi hizmetlere giriş yapmak ve bu şekilde kullanabilmek adına açılan bu hesaplar kullanılmadığı takdirde kapatılacaktır. Microsoft tarafından yapılmakta olan açıklamalar ile birlikte 2 yıl boyunca hesaba giriş yapılmadığında hesap kapatılmaktadır.

email g742ff5de1 1280

2 yıl boyunca hesaba giriş yapılmazsa hesabın kapatılacağı belirtilmektedir. Aynı zamanda yapılan açıklamalarda bu durumun aktif olarak yürürlüğe girmesiyle de kişilerin hesaplarının bu şartlar uygulanmazsa kapatılmaktadır. Microsoft gereksiz olan hesapların ve de ölü kişilerin hesaplarının da temizlenebileceğini iddia edebilmektedir.

Bazı kişilerin de hesapları hiçbir şekilde kapatılmamakta ve özellikle aktif bir abonelik bulunmaktaysa ve güncel bir ürün satın alınmışsa hesap kapatılmamaktadır. E posta kapatılmama şartları içinde bunlar yer alır.

E Postalar Neden Kapatılır?

Kişilerin aktif olarak kullanmadıkları ve belirli şartları da yerine getirmedikleri takdirde e postaları kapatılmaktadır. Özellikle de insanların kullanmadıkları hesaplar 2 yıl içerisinde kapatılmakta ve aktif olarak kullanmadıkları için bu süre içerisinde artık kullanılamayacak şekilde kapatılmaktadır.

Microsoft her durumda gereksiz olan hesapları kapatmakta ve bu gereksiz olan hesapların engellenmesini istenmektedir. Bu yüzden de e postalar neden kapatılır? Konusunda detaylı şekilde bilgi verilir. Sunucuda yer kaplamakta olan bu gereksiz hesaplar istatistiklerle de doğru sonuca ulaşamayabilir. Bu yüzden toplam hesap sayısı gereksiz şekilde çok fazla sayıya ulaşabilmektedir.

E Posta Ne Zaman Kapanır?

Hiçbir etkinliğin gerçekleştirilemediği durumlarda e postaların kullanılmadığı ve herhangi şekilde aktiflik söz konusu olmadığı zamanlarda e postalar kapanmaktadır. Çünkü daha fazla sunucu ile karşılaşmamak ve gereksiz olan hesapları görmemek adına bu kapatma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Kişilerin e postaları başkaları tarafında kullanılamayacağı gibi zamanla artık kullanılmayacak hale gelerek artık kişiler kendileri de bu e postaları kullanamaz. Microsoft hesabının kapatılması işlemi de tam olarak 2 yıl sürmekte ve e posta ne zaman kapanır? Konusunda verilecek olan yanıt 2 yıl olmaktadır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir