1. Anasayfa
  2. Bilişim

Android için Live Photos Nasıl Kullanılır?

Android için Live Photos Nasıl Kullanılır?
Android Live Photos
0

Android Live Photos mobil uygulama canlı fotoğraf yapmak isteyenler için ideal olabilir. Son dönemlerin popüler uygulamalarından biri olan Live Photos güzel sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Kullanım aşamalarına dikkat ederek kısa süreli hareketi olan özel görseller elde edebilirsiniz. Animasyon tarzında fotoğrafları dilediğiniz platformda kullanabilirsiniz.

android gcd075df1e 1280

Live Photos Nedir? Android Telefonlarda Live Photos Uygulaması

Canlı fotoğraf yapma uygulaması olan Live Photos her geçen gün artan bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Kısa hareketli canlı fotoğraf mobil uygulaması Google Play ve App Store mağazalarından temin edilebiliyor. Kısa sürede ücretsiz şekilde indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle sosyal medya platformlarında sıkça zaman geçiren kişiler tarafından eğlenceli bir kullanımı olacaktır.

Android telefonlarda Live Photos uygulaması kendiliğinden bulunmadığı için uygulama indirmeniz gerekiyor.  Kolayca indireceğiniz uygulama ardından canlı fotoğrafları siz de çekmeye başlayabilirsiniz. 

Live Photos Nasıl Kullanılır?

Live Photos uygulamasını indirdiğinizde görüntü erişimine izin ver diyerek ilk aşamayı başlatmış olursunuz.

  • Sol üst kısımda yer alan “Sıfırdan Başla” bölümüne tıklayın ve üstte yer alan fotoğraf seçimi bölümüne gelin.
  • Seçtiğiniz fotoğrafı onayladıktan sonra alt kısımdan hareketli arka plan seçimi yapın.
  • Ardından fotoğrafınız arkadaki hareketli görsele göre canlı fotoğraf olarak görünecektir. Kaydetmek için sağ kısımda yer alan video olarak kaydet bölümüne basabilirsiniz. Dilerseniz GİF olarak da kullanabileceğiniz bir fotoğraf olacaktır.
  • Video olarak kaydettikten sonra 6 saniye veya seçeceğiniz diğer uzunlukta video hazırlanma aşamasına geçer. Bir süre ekrandaki görüntüyü kapatmadan beklemelisiniz. Ardından son işlemler tamamlanır ve videonuz hazır hale gelir.

Android hareketli fotoğraf yapma uygulaması İphone cihazlardaki açıya dayalı kısa hareketli fotoğraflardan farklı şekilde oluşturuluyor.  İndireceğiniz yeni uygulamanın özelliklerine kendi telefonunuzdaki fotoğraf ve çıkartmalarla ekleme yapabilirsiniz.  

Live Photos Kullanırken Hafıza Yedeği

Live Photos aramasında karşınıza çıkan daha farklı uygulamaları da telefonunuza indirebilirsiniz. Live Photos hem uygulama hem de canlı fotoğrafların genel bir adı olarak kullanıldığından bunu da dikkate almak faydalı olacaktır.

Mobil uygulamayı kullanırken yeni videolarda hafıza sorunu yaşayabilirsiniz. Videoları biriktireceğiniz yeni bir depolama alanı Live Photos kullanıcılarını rahatlatacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir