1. Anasayfa
  2. Bilişim

Outlook Hotmail Kurulumu Nasıl Gerçekleştirilir?

Outlook Hotmail Kurulumu Nasıl Gerçekleştirilir?
Outlook Hotmail
0

Outlook Hotmail kurulumu mail programı ve e posta kurulumu olarak da ifade edilmektedir. Oldukça basit bir işlem olması nedeniyle birçok kişi bu kurulumu kolayca kendi yapabilir. Mail alma ve mail gönderme süreçlerini konforlu ve kesintisiz şekilde yapabileceğiniz ideal bir kullanım sağlayabilirsiniz.  Bireysel ve kurumsal mail trafiğinize önemli bir katkı sağlamış olursunuz.

finger g0114e2707 1280

Outlook Hotmail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Mail kurulumu için mail bilgilerinizin tamamını sunucudan almanız gerekir. Yapmanız gereken diğer aşamalar şu şekilde sıralanacaktır:

  • Öncelikle Outlook Hotmail programını açın ve dosyalar seçeneğine tıklayın.
  • Hesap bilgileri kısmında yer alan hesap ekle butonuna basmalısınız.
  • Önünüze gelen pencereden en altta sunucu ayarlarını, ek sunucu türlerini elle yapılandır kısmına tıklamanız gerekir.
  • Karşınıza gelen pencerede ilk seçenek olan “İnternet e posta” seçeneğini tıklamanız gerekir. Sunucu ağına bağla seçeneğini tıklayarak ileri demelisiniz.
  • Yeni sayfada alanlarda sunucu firması tarafından verilen bilgiler doldurularak mail kurulumu tamamlanmaktadır. Önceden aldığınız bilgiler varsa yeniden almanız gerekmeyebilir.
  • Bilgileri doldurma esnasında harf vs. hatası yapmamaya özen göstermelisiniz. Alan adı uzantısı mail kurulumu üzerinde etki etmez. Bir engel olmayacağı için endişeye gerek kalmaz.
  • Hesap türü kısmının genelde POP3 olması gerekmektedir.
  • Gelen posta sunucusu POP, sizdeki sunucu bilgiler vs. şeklinde formata uygun olarak yazılmalıdır.
  • Kullanıcı adı kısmı yine sizin e posta adresiniz neyse o şekilde yazılmalıdır. Parola da sunucudan alınan bilgilere göre doldurulur.

İleri demeden önce ayarlar kısmına tıklanır. Ekran üzerinden giden sunucu sekmesinde, kimlik doğrulama gerekiyor kısmına tıklanır. Giden sunucu kısmında da ayarlamalar yapılarak size özel bilgilerle ilerleme sağlanır.

Outlook Hotmail E Posta Kurulumu Yapılamıyorsa

Hotmail e posta kurulumu yapılamıyorsa, sunucu bilgileri ve diğer ayrıntıları yanlış olabilir. Sunucu bilgisini aldığınız kaynakları kontrol edebilirsiniz.  İşlem yaparken kurulumu engelleyen internet bağlantısı sorunları yaşanabilir. Bağlantınızın kesintisiz olduğundan emin olmalısınız.

Microsoft Outlook uygulaması bazen güvenlik onayı için bir süre hesapları askıya alabilmektedir. Bu gibi durumlarda hesap onay süresini iptal ederek kurulum ardından onaya devam edebilirsiniz. Zorunlu Outlook e posta onay durumlarında istenen 30 günlük süreyi tamamlamak gerekebilir.

İlginizi Çekebilir
Unlimited VPN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir