1. Anasayfa
 2. Bilişim

Video Birleştirmede En İyi Yöntemler

Video Birleştirmede En İyi Yöntemler
Video Birleştirme
0

Video birleştirme programlarına birçok kişinin ihtiyacı olabiliyor. Videoları birleştirme konusunda problem yaşıyorsanız bazı üçüncü taraf uygulamalar sizlere gereken desteği verebilir. Peki, videolar nasıl birleştirilir? Video dosyalarını kolayca birleştirmek için birçok düzenleyici uygulaması bulunuyor. İnternet üzerinde de video klipleri birleştirmenizi sağlayan araçlar bulunuyor. Ancak hangisini kullanacağınızı bilemiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Sosyal medya üzerinde ya da günlük işleriniz için videoları birleştirebilirsiniz. Android, iPhone ya da bilgisayarlar için birçok düzenleme aracı bulunuyor. Bilgisayarda video birleştirmek için mutlaka programlardan yararlanmanız gerekir. Android ve iPhone (iOS) için yazılımlar ise uygulama mağazasında yer alıyor. Video birleştirme sitesi de uygulama indirmek istemeyenlere destek veriyor.

Android’de Video Birleştirme Nasıl Yapılır?

 • Düzenleme aracını indirin,
 • Uygulamayı açın,
 • Videoyu tıklayın,
 • Birleştirmek istediğiniz videoların seçimini yapın,
 • Gerekli ayarlamaları yapın,
 • Kaydet butonuna dokunun.

Android telefonlar için video birleştirme seçenekleri fazlasıyla bulunuyor. Ayrıca ücretli uygulamalar sizlere daha fazla seçenek sunabiliyor.

Windows’ta En İyi Video Birleştirme Yolu

Bilgisayarda video birleştirme işlemleri son derece kolaydır. Video birleştirme programı olarak insanlar önceden Movie Maker kullanıyor. Fakat bu uygulama sadece amatör düzenleyicilere destek verebiliyor. Günümüzde daha profesyonel video birleştirmek isteyenler Adobe Premier Pro ve Sony Vegas Pro gibi uygulamalardan destek alıyor.

Videoları birleştirmek için dosyaların bilgisayarda bulunması gerekir. Daha sonra bilgisayar üzerinden ‘Yeni video projesi’ seçeneğine tıklayın. Dosya ismini seçin ve videoları eklemeye başlayın. Video Düzenleyici programlarında kırpma, bölme ve metin ekleme gibi özelliklerde bulunuyor. Günümüzde birçok kullanıcı 3D efekt ekleyerek videoları çekici hale getiriyor.

iPhone ve Mac’te En İyi Video Birleştirme Yolu

iMovie, en iyi video düzenleme araçlarından bir tanesidir. Mac, iPhone ve iPad’de bu uygulama kullanılabilir. Mac OS’de video birleştirme için iMovie sizlere en iyi desteği sunar. Uygulamayı kullanmak için;

 • iMovie’yi çalıştırın.
 • Videoları içeri aktarın.
 • Video klipleri zaman çizelgesine sürükleyin.
 • Videoyu dışarıya aktarın.

Küçük boyutlu video klipleri bu uygulama üzerinden kolayca birleştirebilirsiniz. Çevrimiçi video birleştirme araçlarını kullanarak düzenleme işlemlerini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Unlimited VPN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir