1. Anasayfa
  2. Bilişim

YouTube Kanalı Nasıl Açılır?

YouTube Kanalı Nasıl Açılır?
Youtube Kanalı Açma
0

YouTube dünya genelinde en popüler sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Dolaysıyla “YouTube Kanalı nasıl açılır” ve kanal açıldıktan sonra nasıl ilerlenir gibi pek çok sorunun cevabı da merak ediliyor.

YouTube Kanalı Açma

Genellikle YouTube kanalını insanlar gelir elde etmek için tercih ediyorlar. Platform üzerinden daha çok kişiye ulaşmanın en etkili yöntemleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda marka bilinirliliği açısından da çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. İşletme ve şahıslar günümüzde YouTube üzerinden kanal açıp oradan hizmet/ürün tanıtımı gerçekleştiriyorlar. Belirli hedef kitleye ulaşabilmek için platform üzerinde videoların paylaşımının yapıldığı yer kanal olarak isimlendirilir. Son dönemde birçok kişi YouTube üzerinden kanal açıp videolarını paylaşarak gelir elde edebiliyor.

youtube g9c62cf562 1280

YouTube Kanalı Faydaları Nelerdir?

YouTube kanalının en büyük faydası kişiye gelir getirmesidir. Kanal üzerinden düzenli olarak içerik paylaşıldığı takdirde kişi platform üzerinden kazanç sağlamaya başlar. YouTube kanalı faydaları şöyle sıralanabilir;

  • Kanallar işletme ve kişilerin daha çok tanınmasına yardımcı olur,
  • Hedef kitleye daha hızlı ulaşılır,
  • Markalarla iş birliği yapmak daha kolay hale gelir,
  • Kanalın takipçi sayısı belirli sayıya ulaştığında platform üzerinden canlı yayın açılabilir,
  • Kanala abone olan sayısı ve görüntülenme sayıları arttığında da kişi platform üzerinden gelir elde etmeye başlayabilir,

YouTube kanalı, marka tanıtımı ve platform üzerinden kazanç sağlama noktasında önemli rol oynuyor.

YouTube Kanalı Açma

YouTube kanalı açarak kendinize ek ya da normal gelir kapısı açabilirsiniz. YouTube üzerinden kanal açmak için ilk olarak Google’ dan hesap açmanız gerekiyor. Gmail hesabı açıp daha sonra oradan otomatik YouTube kanalı açabilirsiniz. YouTube’ın resmi web sitesine giriş yapıp daha sonra sağ üst köşedeki gri renkli insan sembolünün üzerine tıklayınız. Profil resminin üzerine basıp ardından “YouTube Studio” sekmesine giriş yapabilirsiniz.

Ekranda “YouTube Studio” alanına girdikten sonra bilgilendirme kutuları görüntülenecek. Kutu üzerindeki adımlar takip edilerek en son video yükleme ekranı üzerine gelinir. Video “Yükle” butonuyla kanala yüklenir. Tüm bu işlemlerin ardından YouTube kanalı tamamen açılmış olur. YouTube kanalı açma işlemlerinin ardından kanal üzerinde çeşitli ayarlamalar yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir