1. Anasayfa
  2. Teknoloji

YouTube Reklam Nasıl Verilir?

YouTube Reklam Nasıl Verilir?
YouTube Reklam Nasıl Verilir
0

YouTube’da birçok reklam yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri de direkt olarak video olarak reklam verme yöntemidir.

Youtube Reklam Nasıl Verilir?

YouTube’a reklam vererek kanalınızı büyütebilir, insanların kanalınızı daha fazla ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. Google Ads ile birçok sosyal alanda reklam verebilirsiniz. Ancak seçeneğiniz ile sadece YouTube’a da reklam yükleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise reklamınızı doğru kitleye yapmaktır. Reklamınızı doğru kitleye karşı yaparak daha fazla yarar sağlayabilirsiniz.

YouTube’a reklam verirken kullanıcıların cinsiyeti, yaşadıkları bölge ve yaşları gibi birçok etken bulunmaktadır. Bu etkenleri göz önünde bulundurarak reklamlarınızı vermeniz faydanıza olacaktır. YouTube’da reklam verebilmeniz için Google Ads hesabınız bulunmalıdır. Google Ads hesabınız bulunmuyorsa öncelikle Google Ads hesabı açmanız gerekmektedir. Yazımızın tamamını okuyarak YouTube’da reklam nasıl verilir sorusunun cevabını detaylı bir şekilde alabilirsiniz.

Ads Hesabı Açın

İlk öncelikle yapmanız gereken şey Google Ads hesabı açmaktadır. Google Ads hesabınız var ise bu adımı atlayabilirsiniz. YouTube’da içerik üreten birçok üreticinin Ads hesabı bulunmaktadır. Google Ads hesabı bulunmayanlar öncelikle Google Ads hesabı açmalıdır.

Google Ads hesabı açtıktan sonra video reklamınızı YouTube’a yüklemeniz yeterli olacaktır. Videonuzu yükledikten sonra dilerseniz başlık ve açıklama ekleme işlemi de yapabilirsiniz. Google Ads’ye girin ve burada bir kampanya başlatın. Google Ads’ye giriş yaptıktan sonra https://ads.google.com/intl/tr_tr/home/campaigns/video-ads/ adresine girin. Bu sayfaya giriş yaptıktan sonra “Hemen Başlayın” seçeneğine tıklayın ve YouTube reklam sayfasına bu şekilde ulaşacaksınız.

Bu sayfaya ulaştıktan sonra YouTube videonuzun bağlantısını ekleyin ve reklamınızın YouTube’da gösterilmesi seçeneğine tıklayın. Daha sonra çıkan adımlarda reklamınızın hangi yaşlarda, hangi dillerde gösterileceği seçeneklerini de reklamınıza uygun olarak seçtikten sonra ilerleyin.

YouTube Reklamları

YouTube’a reklam vermek işletmenizi büyütmek için doğru bir adım olacaktır. Ancak reklamınızı verirken doğru kişilere hitap etmelisiniz. Reklamınızın YouTube’da her kullanıcının önünde çıkması sizin için yararlı olmayacaktır. Reklamınızı verirken kullanıcıların yaşları, cinsiyetleri ve yaşadıkları bölge gibi önemli hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara bağlı olarak reklamınızı en doğru kitleye vermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde reklamınızın her kullanıcının önüne çıkması yararlı olmayacaktır.

İçeriğimiz hoşunuza gittiyse : TikTok keşfet engeli nasıl çözülür? yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir