TikTok keşfet engeli nasıl çözülür?
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

TikTok keşfet engeli nasıl çözülür?

1

TikTok keşfet engeli nasıl çözülür? sorusu, son zamanlarda sıkça yaşanan bu durumun çözümü TikTok kullanıcıları tarafından merak ediliyor.

Facebook, Instagram ve Twitter gibi platformların yanı sıra günlük hayatımızda TikTok kullanan pek çok insan bulunuyor. Bir Instagram kadar olmasa da TikTok’un hatırı sayılır bir kitlesi var. Aslına bakılır ise uygulama ile ilgili genel olarak herhangi bir sorun yok. İnsanların uygulamaya karşı olmaları insanların paylaştıkları cringe videolar olmakta. Buna rağmen TikTok’ta güzel ve kaliteli içerikler paylaşanlar da var.

TikTok keşfet engeli nasıl çözülür?

TikTok keşfet engeli pek çok kişiyi etkileyen bir sorun olabiliyor. TikTok keşfet engeli, paylaşılan bir TikTok videosunun keşfete veya ana sayfaya düşmemesi olayı. Bu durum sonucunda video yalnızca profilde görünüyor. Bu olay shadow ban ile aynı mantık. Shadow ban, gizli ban yani kullanıcıya belli etmeden atılan yasaklama olarak açıklanabilir. TikTok keşfet engeli de shadow ban olayına giriyor.

TikTok keşfet engelinin birçok sebebi bulunuyor. Bu sebeplerden birisi +18 veya yasadışı bir video paylaşmak. Bu tür videolar bazen platformdan doğrudan kaldırılabiliyor. TikTok’ta keşfet engeli yemenin bir diğer nedeni siber zorbalık veya başkasına hakaret etmek. Bazı kullanıcılar internette çok rahat davranabileceğini düşünüyor. Gerçek hayatta diyemeyeceği sözleri sanal alemde diyebiliyor. Bu durum siber zorbalığa ve hakarete kadar gidebiliyor. İnternet ortamında sohbet ederken karşıdaki kişinin robot olmadığı, insan olduğunu unutmamak gerekir. Siber zorbalık yapmak veya birine karşı hakaret etmek keşfet engeline sebep olur.

TikTok keşfet engeli nasıl çözülür?

Keşfet engelinin diğer bir sebebi çekilen videonun kalitesi olabiliyor. TikTok platformu, öne çıkan videoların düzgün ve kaliteli olmasını istiyor. Kalite çözünürlükten çok videonun içeriği olmakta. Tabii ki çözünürlük de önemli fakat video kaliteli oldukça çözünürlük çok yüksek olmasa da video ön plana çıkabilir.

TikTok’ta kötü olayları göstermek, siyasi paylaşımlar yapmak veya kumar gibi içeriklerin yayınlanmasını sağlamak da yasak bir durum. TikTok platformu insanların stres atmasını sağlamak için bulunduğundan dolayı iyi şeylerin gösterilmesini istiyor. “TikTok keşfet engeli nasıl çözülür?” sorusuna cevap bu gibi maddelere dikkat ederek video paylaşmak. Bir süre sonra kendiliğinden çözülür, eğer çözülmezse TikTok ekibi ile iletişime geçmek gerekir.

Tiktok ile ilgili diğer yazılarımız için:

Tiktok Pro Hesap Nedir?

Bu İçeriğe Tepkini göster!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Uffak.com İçerik Hesabı

Bu yazıya bir yorum bırak

Yorumlar (1)

  1. 2 sene önce

    Açıklayıcı bir içerik olmuş yazan arkadaşa teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir