1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Apple Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Apple Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir?
Apple Music Abonelik İptali
0

Çeşitli nedenlerle Apple Music nasıl iptal edilir sorusu için bazı aşamaları tamamlayarak yanıt bulabilirsiniz. Kullanıma bağlı aboneliği iptal etmek isteyenler, karar değiştirmeleri halinde yeniden üye olabilecektir. Mobil ve web kullanıcıları için yeniden üyelik için bir sınırlama bulunmamaktadır.

Apple Music Nedir? Kullanımı Ücretli mi?

Apple Music, bir müzik dinleme hizmeti olarak Apple tarafından piyasaya sunulmuştur. Apple Müzik uygulamasını kullananlar cihazlarında kendi belirledikleri oynatma listelerini oluşturabilir ve radyo dinleyebilir.

Apple cihazlara özel olarak tasarlanan Apple Music kolayca indirilerek kullanılmakta ve etkili bir deneyim sunmaktadır. Bir aylık ücretsiz deneme aşaması ardından ücretli olarak kullanılabildiği için bazı kullanıcılar bir ay ardından üyelik iptali yapabilmektedir. İsteğe göre ücretli şekilde kullanım da devam edebilir.

Web Üzerinden Apple Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Web üzerinde Apple Music aboneliği iptal etme için music.apple.com/tr adresini ziyaret etmeniz gerekiyor. Ardından sayfada yer alan “Giriş Yap” bölümüne gelmeniz ve Hesap bölümüne girmeniz gerekmekte…

  • Hesap bölümü ardından “Ayarlar” kısmına giriş yapın.
  • Abonelikler bölümüne gelerek “Yönet” kısmını seçin.
  • Aboneliği İptal Et bölümüne gelerek bu kısmı seçin.

Belirtilen kısımlar dil açısından farklıysa, dilediğiniz dile çeviri yaparak iptal işlemlerini yapmaya devam edebilirsiniz. Şayet bu işlemlerle iptal onaylanmadıysa, Apple müşteri destek bölümünü kullanmanız önerilir. Hesaba özel Apple Music aboneliği iptali için adımlar bu şekilde de tamamlanabilir.

Android Cihazdan Apple Music Aboneliği İptali

Play üzerinden indirilen Apple Music uygulamasında ödemeler Play Store’a yapılmaktadır. Android cihaza yüklenen Apple Music uygulaması için benzer şekilde uygulamanın kendi sayfası üzerinden iptal olabilir. Google Play abone iptal işlemleri şu şekildedir:

Bilgisayar veya mobil üzerindeki Google Play aboneliklerim sayfasına gelin. Hangi uygulama aboneliğini iptal etmek istiyorsanız “Yönet” kısmına tıklayarak “Aboneliği İptal Et” deyin. Neden olarak iptal etme nedeni seçerek devam edin. 

Apple Music Abonelik İptalinde Geri Ödeme

Geçmiş aboneliklere ödeme yaptıysanız ve hazırda kullanmanız gereken haklara rağmen iptal söz konusuysa geri ödeme olmamaktadır. Abonelik iptalinde yeni ödeme dönemini de dikkate alarak Apple Music iptal işlemini yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir