1. Anasayfa
  2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

İnstagram’da Hesap Nasıl Engellenir?

İnstagram’da Hesap Nasıl Engellenir?
instagramda hesap nasıl engellenir
0

İnstagram Hesap Engelleme

İnstagram hesap engelleme adlı yazımıza hoşgeldiniz. İnstagram hesabı engelleme nasıl yapılır? sorusunun cevabını bulmak için bu içeriği oluşturduk. Diyelim ki sizi rahatsız eden bir şeyler var, örneğin instagram fake hesap engelleme yapmak istiyorsunuz. Ya da, daha önce konuştuğunuz birisinin hesabını dondurması dolayısıyla, instagram dondurulmuş hesabı engelleme işlemini yapmak istiyorsunuz. Bazen ise kim olduğunu bilmediğiniz ve şüpheli bir şekilde oluşturulmuş hesaplar olabiliyor. Dolayısıyla instagram yeni hesap engelleme yapmak istiyorsunuz. Bu yazımızın sonunda hepsine çözüm bulacağız buna instagram bot hesap engelleme işlemi de dahil.

İnstagramda takipçi nasıl engellenir?

Instagram, günümüzde en sık kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Bu kadar aktif kullanılması sebebiyle, sizi rahatsız edilme ve çok kolay ulaşılabilme gibi durumlara maruz bırakıyor. Bizi ekleyen, tanıdığımız ya da tanımadığımız, bize ulaşmasını istemediğimiz durumlar olabiliyor. Bu gibi durumlarda ise instagram’da hesap nasıl engellenir diye soruyoruz kendi kendimize. Peki instagramda engelleme işlemini nasıl yapacağız?

İnstagram'da Hesap Nasıl Engellenir
İnstagram’da Hesap Nasıl Engellenir

İnstagramda hesap engelleme nedir?

İnstagram’da hesap engelleme sayesinde bir kişinin ya da bir hesabın size ulaşmasını engelleyebilir ve o kişinin sizi takip etmesini tamamen önleyebilirsiniz.

İnstagramda birisini engelleyince ne olur?

İnstagram’da birisini engellerseniz o kişinin sizin hesaplarınıza erişmesini, gönderileri görmesini, hikalerinizi izlemesini ve hatta profilinizi hiç görmemesini sağlarsınız.

İnstagramda engellediğimiz nasıl anlaşılır?

Daha önce engellediğiniz bir hesabı hatırlamıyor ya da eğer önceden engellediğiniz hesapları görmek istiyorsanız uygulama üzerinde sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın.

  • Ayarlara tıklayın.
  • Gizlilik aşamasına tıklayın.
  • Engelenen hesaplar kısmına tıklayın.

Yukarıdaki aşamaları yaptıktan sonra daha önce engellediğiniz hesapları görebilirsiniz.

Instagram’da Engelleme

İnstagram’da Hesap Nasıl Engellenir cevabı oldukça basit. Aşağıdaki işlemleri sırasıyla gerçekleştirerek instagramda hesap nasıl engellenir sorusunun cevabını almış ve uygulamış olacaksınız.

  • Hesabınıza giriş yaparak (mobil veya bilgisayar) instagramda engelleme yapmak istediğiniz kişinin profiline gitmelisiniz.
  • İnstagramda engellemek istediğiniz kullanıcının profilinde sağ üst köşede üç adet nokta göreceksiniz. Bu üç noktaya tıklayarak “Engelle” yazan kısma basmalısınız.

İnstagram oluşturabileceği yeni hesapları engelleme

İnstagram’da hesap engelleme ekranında sadece o hesabı engelleyebileceğiniz gibi, size yeni bir seçenek daha sunulmaktadır. Bu seçeneğin adı “oluşturabileceği yeni hesapları engelleme” olarak geçmektedir. Peki oluşturabileceği yeni hesapları engelleme ne demektir? İnstagram’da yeni engelleme özelliği nasıl yapılır?

  • İnstagram oluşturabileceği yeni hesapları engelleme seçeneği ile kişinin fake hesaplar aracılığıyla sizi başka hesaplar üzerinden takip etmesi engellenir.
  • İnstagramda engellediğiniz kişi başka hesap açsa da size ulaşamaz.

Dilerseniz İnstagram Hassas İçerik Kısıtlama özelliği ile ilgili yazdığımız yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir