Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nedir?

0

Kaybolan mesajlar özelliği Instagram’ın en sevilen özelliğidir. Mesajların kaybolma modu sayesinde istediğiniz mesajları kolayca gizleyebilirsiniz. İşte instagram kaybolan mesaj modu hakkında herşey.

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Ne İnstagram

Instagram kaybolan mesaj modu ne demek sorusunun cevabı oldukça basittir. DM olarak adlandırılan mesaj kutunuza tıkladıktan sonra parmağınızı yukarıdan aşağıya doğru kaldırdığınızda konuşmanız gizliye alınacaktır. Aynı şekilde parmağınızı aşağıdan yukarıya doğru kaydırdığınızda mesaj tekrar görünecektir. Bunun için Instagram’ın DM kısmından kişileri arama kısmına tıklayın ve kimin mesajını gizlemek istiyorsanız kullanıcı adını yazın. Bu sayede kolaylıkla mesajları kaybedebilirsiniz.

Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Çalışır?

  • Sohbet ettiğiniz kişi mesajınızı gördüğünde eğer siz kaybolan mesaj seçeneğini tercüh ederseniz mesaj kaybolacak ve görünmeyecektir.
  • Kaybolan mesaj modunu açtığınızda bu mod açılmış olur.
  • Kaybolan mesaj seçeneğini kullanırken ekran görüntüsü alırsanız karşı tarafama bildirim gidecektir.
  • Kaybolan mesaj seçeneğini hep kapalı bırakabilir veya açık bırakırsiniz.

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Açılır?

Instagram’a gelen son güncelleme ile kullanıcılara farklı özellikler tanınıyor. Kaybolan mesaj modu rekor bir kullanıma ulaşmıştır. Kullanıcıların pek çoğu mesajları silmek yerine gizlemeyi tercih ediyor. Bu özelliği öğrenen kişiler ise Instagram kaybolan mesaj modu nasıl çalışıyor? sorusuna yanıt arıyor. Kaybolan mesaj modunu kullanmak istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz.

  • Instagram DM kutusunu açın.
  • DM arama motoruna hangi kullanıcı ile görüşecekseniz kullanıcı adını yazın.
  • Kullanıcının mesaj sayfasını yukarıya doğru kaldırdığınızda anında mesaj kaybolacak.
  • Bu modu DM’de bulunan bütün sohbetler için kullanırsanız hiçbir mesajınız geri gelmez.

Instagram’da kaybolan mesaj modunu nasıl kapatabilirim?

Sohbet ekranında instagram kaybolan mesaj modunu kapatmak için sohbet ekranında bildirim çıkmaktadır. Bu ekrana tıklayarak kaybolan mesaj modunu kapatabilirsiniz.

Kaybolan mesajlar modunu kapatmak için ekranın üst kısmında bulunan “Kaybolan Mesaj Modunu Kapat” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Instagram sürekli kendini yenileyen ve kullanıcılarına kaliteli gezinti sunan bir uygulamadır. Dünya genelinde en çok kullanılan uygulamaların ise başında gelmektedir. Son güncellemelerden sonra Instagram kaybolan mesaj modu özelliği ile karşımıza çıktı.

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Açılınca Ne Olur?

Instagram kaybolan mesaj modunu açtığınızda mesaj bildirimi gelir ama mesaj görünmez. Eğer mesaj içeriğini görmek isterseniz kaybolan mesaj modu özelliğini kapatmanız gerekecektir. Mesajın kimden geldiği size bildirim şeklinde gelmektedir. Instagram kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu bu özellikten oldukça memnun görünüyor. Sizler de istediğiniz mesajları gizleyebilir, istediğiniz zaman bu modu kapatabilirsiniz. Ancak unutmayın ki kaybolan mesaj modu özelliği açık olduğunda ekran görüntüsü alırsanız karşı tarafa bildirim gidecektir.

Instagramda görünmeyen mesajları nasıl görebilirim?

Malesef görünmeyen mesajları görme seçeneği söz konusu değildir.

Bu İçeriğe Tepkini göster!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Uffak.com İçerik Hesabı

Bu yazıya bir yorum bırak