1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Youtube Gizlilik Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Youtube Gizlilik Modu Nasıl Etkinleştirilir?
Youtube Gizlilik Modu Nasıl Etkinleştirilir
0

Youtube gizlilik modu nasıl etkinleştirilir sorusu Youtube platformuna dair en çok merak edilen konular arasında yer alıyor ve aslında herkesin yapabileceği basit bir işlemi içeriyor.

Youtube gizlilik modu nasıl etkinleştirilir? Bu soru, son zamanların gündemi olmuş durumda. Cevabı ise oldukça basit. Siz de belirtilen yöntemi basit adımlarla uygulayabilir ve Youtube gizlilik modunu aktif hale getirebilirsiniz.

Youtube Hakkında Kısaca

2005 yılından beridir hayatımızda yer alan Youtube, bugüne kadar milyonlarca önemli içeriğe ev sahipliği yapmıştır. Dünyanın hemen hemen her bölgesinde bireyler müzik dinlemek ve video izlemek için Youtube platformunu tercih etmektedir.

Bilindiği üzere Youtube bireylerin video izlemesi ya da müzik dinlemesi için yapılmış olan bir platformdur. 15 yılı aşkın süredir hayatımızın bir parçası konumundadır. Her gün milyonlarca insanın ziyaret akınına uğramaktadır.

Youtube kullanmakta olan kişilerin çok büyük bir kısmı her ne kadar içeriklere ulaşmak için bu platformu tercih ediyor olsa da, Youtube üzerinden içerik üreten ve paylaşım yapan kişi sayısı da özellikle son yıllarda azımsanamayacak kadar çok sayıdadır.

Teknolojinin gelişmesi ve internet ağının yaygınlaşması ile birlikte bir anda popüler hale gelen bu platform, teknolojiyi yakından takip etmekte ve her daim yeni bir özelliği bünyesine eklemektedir. Youtube’un bünyesine eklediği son özelliklerden biri de Youtube Gizlilik Modu’dur.

Youtube Gizlilik Modu

Hatırlanacağı üzere Google arama motorunun gizlilik modu bulunmakta ancak Google’a bağlı hizmet vermekte olan Youtube’un gizlilik modu bulunmamaktaydı. Bu durum kullanıcıları bir hayli zor durumda bırakmaktaydı. Google, bu soruna da bir çözüm getirdi.

Yapılan son düzenlemelerin ardından Youtube’da gizlilik modu oluşturuldu. Bu sayede kişiler gizlilik modunu kullanarak aralamalarının kayıt altına alınmasının önüne geçmeyi başardı. Bu modun aktif hale getirilmemesi durumunda ise Youtube üzerinde yapılan her bir arama ve izlenen her bir içerik, Youtube’un hafızasında kayıt altına alınıyor ve sonrasında kişinin karşısına tekrar çıkıyor.

Youtube gizlilik özelliğini aktif hale getirmek için Youtube ana sayfa üzerindeyken sağ üst kısımda yer alan profilinize tıklamalı ve sonrasında gizlilik mod düğmesine tıklamalısınız.

Yazımız hoşunuza gittiyse : Bir Sitenin Eski Halini Görme adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir