1. Anasayfa
  2. Bilişim

Facebook Sayfa Silme Nasıl Yapılır?

Facebook Sayfa Silme Nasıl Yapılır?
Facebook Sayfa Silme
0

Milyonlarca kullanma kitlesi olan Facebook sayfa silme işlemi nasıl yapılır, gibi araştırmaları da beraberinde getirmektedir.

Birçok kişi tarafından kullanılan ve kullanıcılarına her geçen gün yenilerini dahil eden Facebook etkisini kaybeden iletişim sağlayan güçlü bir sosyal medya platformu olmaya devam etmektedir.

Kullanıcısı çok olan zaman zaman beraberinde birçok soru ve sorunu da getirmektedir. Bu sorulardan bir tanesi de Facebook sayfa silme işlemi nasıl yapılır, olmaktadır. Yazımızda bununla ilgili detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Öncelikle şunu da belirtmeliyiz ki Facebook sayfasını silmek için o sayfanın yöneticisi olmak durumunda olmanız gerekmektedir.

Facebook Sayfa Silme İşlemi Adımları

Her ne kadar birçok kişi tarafından kullanılsa da zaman zaman Facebook sayfa silme işlemi ile de karşılaşmaktayız. Facebook sayfa silmek için şunları takip etmelisiniz.

  • Sağ üst kısma gelerek ayarlara tıklayın.
  • Sol tarafta “Genel” sekmesi seçili değilse seçin. Daha sonra “sayfayı kaldır” kısmına tıklayın.
  • Hangi sayfayı silmek istiyorsanız o sayfanın adını seçin son olarakta “sayfayı sil” seçeneğine tıklayın.
  • Sayfayı silme işleminden sonra “tamam” butonuna tıklayın.

Facebook sayfa silme işlemi bu adımlar takip edilerek yapıldıktan sonra 14 gün boyunca pasif halde kalacaktır. Daha sonra ise eğer sayfa kullanılmazsa kalıcı olarak silinecektir.

Bir karar değişikliği yapmak ve tekrar sayfanızı tekrar kurtarmak isterseniz, sayfanın bulunduğu alandan “silme işlemini iptal et” seçeneğine dokunarak silme işlemini iptal edebilirsiniz.

Facebook Silme İşlemi Hakkında

Kişiler Facebook’u çok yoğun kullansa bile bünyesinde birçok sayfa bulundurduğu için insanlar bazen bu sayfalardan memnun olmayarak silme yoluna başvururlar.

Peki ne hakkında bu sayfalar, bilim, spor, teknoloji ve daha birçok çeşitli konularda sayfa bulabilirsiniz. Bu sayfaları silmek istediğinizde ise kolayca silme işlemini yapabilirsiniz.

Ayrıca şunu da hatırlatmakta fayda var, eğer ki sayfanızı manuel olarak silme işlemi yapmazsanız, sayfa süresiz kalmaktadır. Başka bir hatırlatmamız ise sayfayı bir kez sildiğiniz de tekrar geri getiremeyeceğinizdir. Facebook sayfa silme işlemi kolay ve açık bir şekilde yazımızda anlatılmıştır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir