1. Anasayfa
  2. Bilişim

En Yaygın Virüs Çeşitleri

En Yaygın Virüs Çeşitleri
En Yaygın Virüsler
0

Bilgisayarların kullanımını etkileyen ve problemlerin çözümüne yönelik işlemlerin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan ve tehlikeli virüsler arasında yer alan birkaç virüs bilgisayar tarihinde etkili olmakta ve kullanımları zorlaştırmaktadır özellikle son zamanlarda meydana gelen yazılımcıların oluşturdukları ya da kötü amaçlı kişilerin siber suçlar işlemek amacıyla oluşturdukları bazı virüs çeşitleri kullanımda olup kişilerin ciddi bir tehdit altında olduğunu da belirtmektedir.

Özellikle yapılacak olan kullanımlar sonrasında sorunların meydana gelmesinin engellenmesi açısından önemli olan noktalara kişilerin de uyum sağlaması ve bu uyum sağlama sonrasında sorunların çözümüne yönelik işlemlerin gerçekleştirilmesi oldukça önemli olmaktadır. Özenli bir şekilde gerçekleştirilen işlemler sonrasında herhangi bir sorun meydana gelmeden çözümlerin oluşabilmesi için reklam virüslerinin ya da bilgisayar virüslerinin çözülmesi gerekmektedir.

Yaygın Virüs Türleri

Avrupa ve Türkiye’de farklı türlerde virüsler ortaya çıkmış ve bu virüsler gerek bilgisayarların kullanımını kötü etkilemiş gerekse de olumsuzlukların oluşmasına neden olmuştur 2.009 yılında ortaya çıkan ve özellikle sorunların ana kaynaklarının bulunmasını önleyen conficker virüsü 200 ülkede etki göstermiş ve bu ülkelerin de olumsuzluklarla karşılaşmasına neden olmuştur özellikle bu gibi virüsler de çözüm yollarının bulunmaması sonrasında ciddi bir para kaybı yapılması gibi çeşitli noktalar karşımıza çıkmaktadır.

Bu onlardan korunmanın da önemli olduğu vurgulanarak özellikle usta yazılımcılar tarafından geliştirilmiş virüslerden kurtulmanın imkansız olduğunu da belirtmek mümkündür. Yazılımların gerçekleştirilmesi sonrasında kişilerin bilgilerini korumaları mümkündür.

Virüslerden Korunmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Bilgisayar virüsleri aniden ortaya çıkıp tüm hayatınızı mahvedebilir ve bu nedenle de birilerin çıkmadan önce çözümünün bulunması oldukça önemlidir. Özellikle aniden meydana gelecek bu virüslere karşı pop-up gibi reklamlardan kurtulması ve daha sonrasında da bu reklamların tekrardan ortaya çıkmasının engellenmesi gibi çeşitli çalışmaların yapılması oldukça önemlidir. Özellikle yapılacak olan çalışmalar sırasında çözüm önerilerinin getirilebilmesi için dikkatli bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesi ve bu işlemler kapsamında özel gösterilerek çözümlerin elde edilmesi gereklilikleri arasında yer almaktadır. Bu sorunlar giderildiğinde sorunların daha da büyük olması ve bilgisayar virüsleri giderme işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir