1. Anasayfa
  2. Mobil

Instagram’da İlk Yorum Nasıl Yapılır?

Instagram’da İlk Yorum Nasıl Yapılır?
İnstagramda İlk Yorum Yapma
0

İnstagram’da ilk yorumu yapmak ve yaptığınız yorumu görmek için ne yapmanız gerekir? Birçok kişi İnstagram üzerinde paylaşımlara ilk yorumu yapmak istiyor. Peki bunu nasıl yapabiliriz?

Instagram’da ilk yorum nasıl yapılır?instagram’a kayıt olduğunuz zaman paylaşımlara yorum yapma hakkınız bulunuyor. Takipçisi olduğunu kişilerin hesaplarına sizde özgürce yorum yapabilirsiniz. Ayrıca uygulama üzerinde yaptığınız yorumları da görebilirsiniz. Instagram yorumları ile milyonlarca kişi etkileşim halinde bulunuyor.

conversation g1ce3327a7 1280

Instagram Yorumu Nedir?

Instagram yorumu, kullanıcıların birbirileri ile etkileşimini sağlıyor. Instagram yorumları herkese açıktır. Genel olarak takip ettiğiniz kişileri bıraktığınız zaman yorum yapma özelliğiniz olmayacaktır. Yorum bırakmak için paylaşımın altında bulunan yere yazı yazmanız yeterli olacaktır.

Instagram Yorumları Neden Bu Kadar Önemli?

Yorumlar hesapların etkileşim alması için son derece önemlidir. Hesap sahipleri paylaşımlarına yorum yapılmasını ister. Daha fazla yorum almak isteyenler hesaplarını herkese açık hale getirir. Instagram algoritması ilk yapılan yorumu en üste çıkarır. Bu nedenle kullanıcılar yorumlarını hemen yapmaya çalışır. İlk yorumu yaptığınız zaman birçok kullanıcı yazılarınızı görecektir. Yorumlar, ayrıca diğer kullanıcılarla daha fazla etkileşime girmenizi sağlayacaktır. İnstagram hesapları üzerinde yorum sayısı arttıkça hesapların daha fazla öne çıkılması sağlanıyor.

Instagram Yorumları Nasıl Silinir?

Takip ettiğiniz kullanıcının Instagram gönderisine yaptığınız bir yorumu silmek isterseniz bunu kolayca yapabilirsiniz. Yaptığınız yoruma basılı tutarak yazıyı çöp kutusuna gönderebilirsiniz.

Instagram’da Bir Yorum Nasıl Sabitlenir?

Instagram hesabınızda, beğendiğiniz yorumları üste çıkarabilirsiniz. En fazla üç yorum sabitlenebiliyor. Instagram üzerinde yorumunu sabitlemek için yoruma basılı tutarak raptiye seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Instagram’da Bir Yorum Nasıl Düzenlenir?

Instagram yorumu yayınladıktan sonra düzenlenmez. Yanlışlıkla yaptığınız bir yorumu düzeltmek için ne yazık ki silmeniz gerekir.

Instagram’da Yorumlar Nasıl Kapatılır?

Gönderilerinize yorum almak istemiyorsanız kapatma özelliğinden yararlanabilirsiniz. Gönderinin sağ üst köşesinde bulunan ‘…’ bölümüne basın. Bu menü üzerinde yorumları durdurma özelliğini kullanabilirsiniz.

Instagramı Yorumları Nasıl Sınırlandırılır?

Sosyal medya üzerinde yorumları sınırlama özelliğinden yararlanabilirsiniz. Böylece sadece kötü yorum yapan kişilerin önüne geçebilirsiniz. Instagram’da yorumları sınırlandırmak için profilinizde ‘…’ bölümüne tıklayın. Daha sonra Gizlilik bölümüne dokunun. ‘Sınırlar’ bölümünden dilediğiniz takipçiyi kısıtlayabilirsiniz.

Instagram Yorumları Nasıl Engellenir?

İstemediğiniz kullanıcıların paylaşımlarına yorum yapmasını kolayca engelleyebilirsiniz. Yorumları engellemek içi ‘Gizlilik’ bölümünden Yorumlar’a dokunun. Buradan kolayca engelleme yapabilirsiniz.

Instagram’da İlk Yorumunuzu Nasıl Bulabilirsiniz?

Sosyal medya üzerinde yaptığınız yorumları unutabilirsiniz. Daha önceden yapmış olduğunuz yorumları kolayca görebilirsiniz. Eski yorumlarınızı incelemek için profiliniz üzerinde ‘…’ bölümünü tıklayın. Daha sonra ‘Hareketler’ seçeneğini işaretleyin., Etkileşimler bölümünden, ‘Yorumlar’a dokunun. Bu bölümde bu hareketleri görebilirsiniz. İsterseniz yaptığınız yorumlar için belirli bir tarih veya saate göre filtreleme yapabilirsiniz. Böylece hangi tarihte nasıl yorumlar yaptığınızı görebilirsiniz. İnstagram ilk yorum yapma özelliği insanlar tarafından merak ediliyor. İlk yorumu yapmak için takip ettiğiniz kişinin bildirimlerini telefonda açabilirsiniz. Böylece hızlı bir şekilde davranarak yorumunuzu yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir