1. Anasayfa
  2. Bilişim

Pinterestte Nasıl Reklam Verilir?

Pinterestte Nasıl Reklam Verilir?
Pinterestte Reklam
0

Bu ülkedeki Pinterest business hesapları kullananlar tarafından merak edilen Pinteresttereklam verebilmekkonusu için öncelikle bir hesap oluşturmanız ve hesabınızı aktifleştirmeniz gereklidir. Sonrasında reklam verebilmek için öncelikle platformuza ait bir kampanya oluşturabilir ve kampanya oluşturduktan sonra kampanyanızı düzenleyebilir ve arttırabilirsiniz.

Oluşturduğunuz kampanyadaki düzenlemeler ve bilgileri kopyalamak için kampanyanızı çoğaltmalısınız. Kampanyanızı oluşturup, düzenleyip, çoğalttıktan sonra reklam grubu oluşturup düzenleme başlayabilirsiniz.

pinterest 3d gd32df4d53 1280

Pinterestte Reklam Oluşturmak

Pinterest işletme hesabınız için Pinterest reklam oluşturmak ve yayınlamak istiyor iseniz önce reklamlar seçeneğine tıklayıp ardında reklam yöneticisi açmak içinde genel bakış a tıklayarak sonrada yeni reklam oluşturma seçeneğine tıklamalısınız. Gerekli tüm bilgileri doldurduktan sonra fatura bilgileriniz oluşturarak reklamlarınızı oluşturmaya ve yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Birden çok reklam hesabı da oluşturup yönetebilir ve kampanyalarınız tüm dünyaya duyurabilirsiniz. Sayfanızı ziyaret eden kişileri ve oluşturduğunuz içerikler ile etkileşim kurmuş kişileri müşteri listenizden bularak hedef kitle oluşturabilirsiniz.

Pinterest Reklamları Etkili Mi?

Pinterest reklamları markalarınbilinirlik arttırmasına yardımcı olarak işletmelerin satışlarını arttırmasına kolaylık sağlamakta. Pinterestte kaliteli reklam oluşturmak rakiplerinize kıyasıya rekabet oluşturabilmenizi sağlar. Markaların belirli avantajlardan yararlanmasına da yardımcı olur. Bu avantaj seçenekleri ise hedef kitlerinde yer alan kişilere daha kolay ulaşmalarına, pinterestte görünür olmalarına, dünya genelinde tanınmasına ve e ticaret firmalarının satışlarının arttırılmasına fayda sağlar.

Pinterest Reklam Türleri Nelerdir?

Markaların başarılı reklamlar yaratması için ilk olarak Pinterest reklam türleri konusunda bilgilenmesi gereklidir. Bu modellerin arasında ilk başta görsel reklamlar yer alırken video reklamları, mobil uygulama işlemleri olan işletmelerin mobil uygulama yüklemeleri, hedef kitlerine ulaşmak ve ürün satışı yapmak isteyenler için alışveriş reklamları, kaydırmalı olarak incelenebilen atlıkarınca modeli, ve koleksiyon reklamaları yer almaktadır.

Pinterest Hedef Kitlesi Belirlemek

Pinterest reklam oluşturan kişiler belirli bir Pinterest hedef kitlesi ne ulaşmak, sayfalarının takipçi sayısını arttırmak ve ürünlerini sergileyerek satışlarını çoğaltmak isterler. Markaların hedef kitleye ulaşması için öncelikle kitlelerini tanıması gerekir. Hedef kitlesinin iyi tanınması pinterest reklamlarından alınacak olan başarıyı etkiler ve muhtemel artışlara fayda sağlar.

Görselliğe dayalı bir sosyal medya platformu olması sebebi ile görsel reklamlarınızın ve videolarınızın profesyonel şekilde hazırlanması kitlenizin ulaşması ve artışı için olanak sağlamaktadır.

Rakiplerinizi Analiz Edin

Sosyal medya pazarlama üzerine görselliğe dayalı olarak kurulan bu uygulama ile markaların aynı sektörde hizmet sunduğu ve aynı amaç doğrultusunda birçok rakibinin olduğu bu nedenle işletmelerin rakiplerini belirlemesi ve neler yaptığını bilerek hareket etmesi gerekebilir. Böylece işletmeler rakiplerine kıyas ile daha iyi dijital pazarlama ve stratejilerini daha da geliştirerek reklamlar sayesinde aldıkları verimi artırırlar. Rakiplerini analiz etmeleri sayesinde hem satışlarını çoğaltan, hem de hedef kitlesini büyütmesiyle bu platformda adını tüm dünyaya duyurabilir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir