İnstagram keşfet engeli nasıl çözülür?
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

İnstagram keşfet engeli nasıl çözülür?

0

İnstagram keşfet engeli nasıl çözülür sorusu oldukça merak konusu. Instagram’da kullanıcıların keşfete düşmesini engelleyen ve gizli ban olarak da bilinen shadow ban nasıl kaldırılır ve daha da önemlisi instagram keşfet engeli nedir? size bunlardan bahsediyoruz bu yazımızda.

İnstagram keşfet engeli nasıl çözülür
İnstagram keşfet engeli nasıl çözülür

Instagram keşfet engeli nedir?

Kullanıcıların sayfalarını ve profillerini büyütmelerindeki en büyük etkenlerden birisi keşfettir. Instagram keşfete düşme ile instagram popüleritesi artan kullanıcıların profilleri büyümektedir. Profilinize iyi duyan kişilerin keşfetine sizi gösteren instagramın algoritması bazen bazı durumlarda kullanıcılara keşfet engeli koyabilmektedir. Bu durumlarda instagram profiliniz keşfete düşmez ve shadow ban olarak da bilinen gölge banlanma yaşarsınız. Instagram keşfet engeli nasıl anlaşılır merak ediyorsanız, eğer bir anda etkileşiminiz (beğeni, takip, izlenme vb.) azaldıysa ve neredeyse hiç gelmemeye başladıysa muhtemelen shadow ban yaşamış olabilirsiniz.

Instagram keşfet engeli neden olur?

Genelde sahte yollarla takipçi, beğeni, izlenme edinen profillerde görülen instagram keşfet engeli, kullanıcıların diğer kullanıcıların ana sayfalarında ve keşfet sayfalarında görünmemeye başlamasına sebep olur. Bu durum yüzünden profiller etkileşim almaz ve etkileşim almadıkça yavaşça profilleriniz ölmeye başlar. İnstagram keşfet engeli yaşamamak için yapmanız gereken tek şey organik olarak büyüme odaklı olmaktır. Beğenilerinizi ve takiplerinizi çok sık ve hızlıca yapmak da keşfet engeli sorununun sebeplerinden birisi olabilir. Kullandığınız uygulamalar ve doğal olmayan takip, beğeni vs. gibi sistemler de bu sorunların başlıca sebeplerindendir.

İnstagram keşfet engeli nasıl çözülür?

Eğer içeriğiniz özgün, kaliteli ve rahatsız edici içeriklerden oluşmuyorsa, ve takipçi satın alma gibi doğal olmayan yollarla sayfanızı büyütmeye çalışmıyorsanız keşfet engeli kısa süreli olmaktadır. Genelde çok sık takip isteği atmaktan, çok hızlı beğeni yapmaktan dolayı kısa süreli engelleme yaşanmaktadır. Bunu aşmak için doğal olmayan yöntemlerden uzak durmalı ve standart bir insanın normal bir günde yapabileceği kadar beğeni ve takip isteği yapmalısınız. Eğer kalıcı keşfet engeli ile karşı karşıya olduğunuzu düşünüyorsanız bir sosyal medya uzmanından destek almalısınız. Unutmayın sayfanızı büyütmenin en önemli yolu organik etkileşimdir. Bu konu ile ilgili yazımız için : Instagramda takipçi arttırma yolları

Keşfet engeli ile ilgili tiktok yazımıza gitmek için:

Tiktok keşfet engeli nasıl çözülür?

Bu İçeriğe Tepkini göster!
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Uffak.com İçerik Hesabı

Bu yazıya bir yorum bırak