1. Anasayfa
  2. Sinema Tiyatro

Ağlatan, En Duygusal 5 Film

Ağlatan, En Duygusal 5 Film
Ağlatan, En Duygusal 5 Film
0

En Duygusal 5 Yerli Film

AYLA

Film kore savaşı zamanında yaşanan gerçek ve bir o kadar dramatik bir hayat hikayesini anlatan bir filmdir. Bu film 1950 yılında savaşta bulunan Astsubay Süleyman küçük bir kız çocuğu bulur. 5 yaşındaki bu koreli kız çocuğu yetimdir yani annesi babası olmayan yalnız bir çocuktur. Bu çocuk nereye gideceğini bilmemektedir. Astsubay Süleyman bu kızı yanına alır ve sahip çıkar. Bu kızın ismine Ayla koyar. Astsubay Süleyman’ın bulunduğu birliğin neşesi olan Ayla anne ve babasının yokluğunu bir nebzede bastırmıştır.

ayla

NEFES

Nefes Vatan Sağolsun filmi 2008-2009 yılları arasında Antalya’nın Tahtalı Dağında çekimi yapılan bir filmdir. Filmin konusu Türk ordusunun Türkiye güneydoğusunda yer alan Irak sınırına yakın olan bölgede görevini yapan bir yüzbaşı ve onun emrinde olan 40 askerin zorlu koşullardaki durumunu ve vatan için yaptıkları fedakarlıklarıdır.

GÜNEŞİ GÖRDÜM

Güneşi Gördüm filminin konusu kalabalık bir ailenin yaşadıkları olumsuz olaylar ve yetersiz koşullar sebebi ve en önemlisi Askerin emri ile yaşayıp büyüdükleri evi, köylerini bırakıp gitmek zorunda kaldılar. Bu büyük ailenin bir kısmı İstanbul’a yerleşip orada şanslarını denerken bir kısmı ise Norveç’e kaçıp orada hayat kurmaya çalıştılar. Köylerini ve evlerini terkedip yepyeni bir hayata adım atan bu ailenin öyküsünü Güneşi Gördüm filmi anlatmaktadır.

Aşk Tesadüfleri Sever

ask tesadufleri sever

Çocukluk ve gençlik yılları boyunca yolları Ankara’da kesişen iki insanın 2010 yılında İstanbul’da tanışan Özgür ve Deniz olarak karışımıza çıkar. Özgür ve Denizin zorlu aşk hayatını anlatan Aşk Tesadüfleri Sever filminde büyük ölçüde macera ve aşk işlenmiştir.

Allahın Sadık Kulu

Isparta’nın Barla kasabasına zorla sürgün edilen Said Nursi’nin yaşamının burada nasıl geçtiğini anlatan film, 3 boyutlu bir animasyon filmi şeklindedir. Nursi’nin burada geçen yılları ve yaşadıkları filmde Mustafa adında küçük bir çocuğun gözünden anlatılıyor. Sert ve olumsuz geçen kış aylarıyla barla beldesinde 1927-1934 yılları arasında yaşanmış öykülerden yorumlanan filmin yönetmeni Esin Orhan dır. Allah’ın sadık kulu olarak adlandırılan Nursi’nin hayat hikayesini bu film de anlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir