1. Anasayfa
  2. Sinema Tiyatro

En iyi 5 Netflix Filmi

En iyi 5 Netflix Filmi
birdbox inceleme
1

En İyi 5 Netflix Filmi

İnternet dünyasını en popüler markalarından biri olmayı başarmış olan Netflix birçok kullanıcının severek kullandığı bir sistemdir.

1-Roma

Netflixin en iyi 5 filmi arasında yer almaktadır. Roma filmi Oscar ödüllerinde Oscar adaylarının yanında yer almıştır. Meksika’lı bir insan Cleo’nun hayat hikayesine odaklanıyor. Bu hayat hikayesinden yanı sıra Meksika’nın 1970’lerdeki toplumsal durumlarını da oyuncu Cleo nun gözler önüne seren film kesinlikle seyretmeniz gereken Netflix filmlerinden biri olmayı başarmıştır.

roma 1

2-The Ballad of Buster Scrugs

The Ballad of Buster Scrugs filmi ünlü yönetmenler Ethan ve Joel Coen’in kurguladığı The Ballad of Buster Scruggs, farklı hikayeleri barındıran bir antoloji filmi. Bu yılın 2 Oscar adaylığı almaya hak kazanan film, izleyenlerin keyif aldığı bir film olarak görülüyor.

3-Annihilation

Ana karakteri olan Lina başına gelen olayları öğrenmeye çalışıyor. Annihilation filmi Netflix’in bilimkurgu konusundaki filmi Annihilation, gerçekleşen olaylardan ötürü karantinaya alınan ve bu kente görevlenirilmek üzere gönderilen görevlilerin yaşadığı sıra dışı sorunlara odaklanıyor. Annihilation filmi kadrosunda Natalie Portman ve Oscar Isaac gibi dünyaca ünlü oyuncuların bulunduğu Annihilation filmi Netflix’in başarılı filmlerinin arasında yer almaktadır.

4-Bird Box

bird box 1

Bird Box bu yılın iyi filmlerinden olan Bird Box, kısa bir sürede Netflix’in en çok izlenen filmlerinden birisi oldu. Oscar Ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği Bird Box bir dünyayı gözler önüne seriyor. Bu tür kıyamet ve çeşitli canavar filmlerinden hoşlanıyorsanız, Bird Box tam olarak keyifli ve birazda gerilim olarak izleyebileceğiniz bir filmdir.

5-Okja

Okja filmi büyüttüğü hayvanı elinden almaya kalkışan Mija isimli oyuncu onlara karşı büyük bir tepkiyle yaklaşmaktadır. Mija ise bebekliğinden beri kendisinde ve kendisinin büyüttüğü hayvanı vermemek istemesiyle birlikte geriye kalan bütün zamanını 10 yıl boynca büyüttüğü hayvan ile geçiriyor.Okja filmi Netflix’in Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan filmi Okja, en yakın arkadaşı Okja adında büyük bir hayvan olan Mija’nın hikayesini anlatıyor. Başarılı filmin oyuncuları ise Jake Gyllenhaal, Tilda Swinton ve Lily Collins gibi ünlü oyuncular okja fillminde rol almak da bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yorumlar (1)

  1. 2 Şubat 2021

    Bird box netflix yapımı filmi ilk dakikasından, son dakikasına kadar hiç durmadan insanı geren bir kurgulaması var. Senaryo tartışılır. fakat gerilim türünde oldukça başarılı bir film çıkarmışlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir