1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Yandex Zen Site Ekleme, Yandex Zen Kaydı Nasıl Yapılır

Yandex Zen Site Ekleme, Yandex Zen Kaydı Nasıl Yapılır
Yandex-zen-site-ekleme
1

Yanex zen, google news gibi bir platformdur. Yandex zen, kişinin ilgi alanlarına göre öneri yapan bir yapay zeka platfırmudur. Bu platform sayesinde sitelerinizi burada yayınlayabilir ve daha fazla ziyaretçi kazanabilirsiniz. Yandex Zen’e site ekleme konusundaki yazımız ile sizlerleyiz.

Yandex Zen Nedir?

Yandex Zen, yandex tarafından sunulmakta olan bir kişisel öneri platformudur. Yapay zeka ile güçlendirilen bu sistemde kullanıcıların ilgi alanlarına uygun içerik tavsiyeleri sunulmaktadır. Dolayısıyla herkes ilgi alanına uygun içerikleri bu platform aracılığıyla bulabilmektedir. Sitenizin daha fazla ziyaretçi kazanmasını sağlamak ve sitenizi ziyaret edebilecek doğru kitleyi bulabilmek için oldukça önemli bir platformdur. Bu yüzden internet sitenizi Yandex Zen’e kayıt ettirmeyi düşünebilirsiniz.

yandex
Yandex Zen Site Kaydı

Yandex Zen Kaydı Nasıl Yapılır?

Yandex Zen’e site eklemek için öncelikle bir içerik siteniz bulunmalıdır. Bunun yanı sıra Google News ve Yandex Zen gibi platformlara uygun bir rss kaydınız bulunmalıdır. Bunun için Wordpress’te Rss for Yandex Zen ya da Featured Image in RSS Feed by MailerLite gibi eklentiler kullanmalısınız. Bu sayede, rss dosyalarınızı zengineştirebilirsiniz. Ayrıca Yoast gibi bir seo eklentisi kullanmalısınız. Bu sayede authors yani yazar kısmı da rss kısmında gözükecektir. Son olarak, yandex zen site eklemek için gerekenlerden en sonuncusunun “Yandex Metrica” kurulumu olduğunu da belirtmek isteriz.

Yandex Zen’e Site Ekleme

Madde madde Yandex Zen Kaydı anlatıyoruz.

  • Sitenize uygun eklentileri yükleyin.
  • Yoast Seo ayarlarını doğru yapılandırın.
  • Yandex Metrica (Google Analytics gibi bir veri analiz uygulaması) kurulumunu yapın.
  • [email protected] adesine “Sitemi Yandex Zen’e Eklemek” istiyorum şeklinde mail gönderin.
  • Size geri dönüş geldiğinde sitenizin rss adresini örneğin : https://uffak.com/feed/ yazın.
  • Ayrıca hangi ülkede hangi dil yayın yaptığınızı belirtin.

Yandex Zen’e site ekleme konusunda başarısız olursanız karşılaştığınız hataları aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Yorumlarda yardımcı olmaya çalışalım.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yorumlar (1)

  1. Çok faydalı bir içerik olmuş ben yandex zen’e daha önceden kaydolmayı denedim ama bir türlü yapamamıştım. Güzel bir rehber, takıldığım birçok noktada yardımcı oldu bana. sigorta brokerliği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir