1. Anasayfa
  2. Beslenme ve Yemek

Türk Kahvesinde Ne Kadar Kafein Var?

Türk Kahvesinde Ne Kadar Kafein Var?
Türk kahvesine ne kadar kafein var
1

Kafein, kahve‘nin içerisinde doğal olarak bulunan bir kimyasal maddedir. Aynı zamanda çay içerisinde de bulunur. Dolayısıyla kahve içerken vücudumuza doğal olarak kafein girişi sağlanmış olur. Türk Kahvesinde kafein var mı? Peki çok severek tükettiğimiz Türk Kahvesi’ndeki kafein miktarı ne? Bunu sizler için yanıtladık.

Türk Kahvesi Kafein Miktarı

Bir kahve içerisindeki kafein miktarını kesin olarak söylemek mümkün değildir. Türk Kahvesi kafein miktarı ise, aldığımız marka, kullanılan çekirdek vb. gibi bir sürü etken ile değişen bir husustur. Dünya’da Türk Kahvesinin içerdiği kafein miktarı ile ilgili detaylı bir çalışma bulunmamaktadır. Hatta öyle ki Türk Kahvesi içindeki kafein’in miktarının 60mg-500mg arasında gösterilen çalışmalar dolayısıyla kesin bir bilgi vermek de sağlıklı değildir.

Kısacası, Türk Kahvesi içinde kafein vardır fakat miktarını kestirmek, paket üzerinde aksi belirtilmedikçe, zordur. Eğer kafeinsiz Türk Kahvesi tercih ediyorsanız ve Türk kahvesinin içerisindeki kafein miktarı bu yüzden sizin için önemliyse, içeriğindeki kafein miktarını dikkate almamalısınız. Hatta kafeinsiz Türk Kahvesi tercih edebilirsiniz. Bu şekilde birçok markanın kafeinsiz sunulan paketli Türk kahvesi bulunmaktadır. Kesin olarak kafein miktarını belirten marka ve firmalar dışında bu soruya yanıt bulmak zordur.

thumbnail
Benzer Yazı
Türk Kahvesi ve Espresso Arasındaki Fark – Lezzet Testi
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yorumlar (1)

  1. Gün içinde türk kahvesi değil ama sıklıkla filtre kahve içiyorum. Dolayısıyla zararı da oldukça yüksek. En kısa zamanda bırakmam gerekli :)Gezilecek Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir