1. Anasayfa
  2. Mobil

Instagram Erişim Kısıtlaması Nedir?

Instagram Erişim Kısıtlaması Nedir?
İnstagram Erişim Kısıtlaması
0

Çoğu Instagram kullanıcısı geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımda “İşlem engellendi. Daha sonra tekrar deneyin” uyarısıyla karşılaşıyor.Bu uyarının da belirttiği gibi, Instagram tarafından kısıtlama uyarısı almış olursunuz. Özellikle işlemleriniz ve erişiminiz, sürekli olarak çok sayıda kişiye sürekli olarak çok sayıda takip isteği gönderirseniz veya hesabınız günde birden fazla gönderi paylaşırsa geçici olarak kısıtlanır. Instagram’daki spam, bu sorunun ana nedenidir. Yani Instagram da bu algoritmaya uygun hareketlerde bulunursa hesabınızı anında kısıtlar. Bu kısıtlama sırasında paylaşmanıza, takip etmenize veya beğenmenize izin verilmez.

instagram g6569e25c9 1280

Instagram Erişim Kısıtlaması Neden Olur?

Instagram’da bir erişim yasağı veya kısıtlaması almak için her şey hesap etkinliğine bağlıdır. Engellemek için bot hesap faaliyetlerine girişirseniz Instagram spam algoritması devreye girecek ve hesabınızı bir süreliğine kısıtlayacaktır. Gün içinde sık sık, örneğin bir saat içinde 30 kez paylaşım yaparsanız, karşılaştığınız her profile takip isteği gönderirseniz veya konuyla alakasız gönderileriniz için 30 hashtag oluşturursanız, Instagram’ın spam algoritmasına tabi olursunuz. Bu davranışlar bot hesaplara özgü olduğu için gerçek bir profil değilseniz, dikkate alınacak ve erişiminiz kısıtlanacaktır.

Instagram Erişim Kısıtlaması Nasıl Anlaşılır?

Kullanıcılar, “Instagram erişim kısıtlaması nedir” kapsamında bu konunun nasıl anlaşılabileceğini öğrenmekle oldukça ilgileniyor. Kişinin paylaşımlarının izlenme sayısı düşmeye başlar. Kullanıcı, beğeni ve yorum sayısı azaldığında bir kısıtlama olduğunun farkındadır. Gönderilerdeki etkileşimler eski durumundan düştüğünde, kısıtlama gerçekleşir. Ayrıca, Instagram bir hareket kısıtlaması getirdiğinde ve bir hikaye veya reels eklendiğinde bir uyarı almakla ilgilidir. Hesabınız az önce bahsi geçen her şeye göre kısıtlanır. Instagram hesabınız “Instagram hareket kısıtlama sorunu” nedeniyle büyümesini durduruyor. Firmanız ve markanız için bu önemli bir kayıptır. Ayrıca Instagram hareketi kısıtlanarak keşfedilmesi engellenir.

Instagram Erişim Kısıtlaması Nasıl Kaldırılır?

Kullanıcıların İnstagram erişim kısıtlaması farklı hesaplara göre, bu zaman dilimi tipik olarak 18 saattir. Yani Instagram tarafından sağlanan takip ve beğenilerin engeli kaldırılmadan önce 18 saat beklemesi gerekiyor. Kısıtlama engellemesinin kaldırılmasıyla karşı karşıya kalındığında yapılacak ilk şey, Instagram’da bizimle içerik paylaşmak için başvuruda bulunmaktır. Yönetici bu uygulama yardımıyla gerekli testleri yapacaktır. Bu şekilde sorun çözülebilir. İkinci yaklaşım, sorun devam ederse takip etme sınırının engelini kaldırmaktır. “Instagram erişim kısıtlaması nasıl kaldırılır” noktasında öncelikle hesap türünü kontrol etmelisiniz. Instagram hareket kısıtlama çözümü uygulanmadan önce hesabın amacı dışında kullanılıp kullanılmadığı doğrulanmalıdır. Kişisel bir hesap kullanılıyorsa, bu şekilde ele alınmalıdır. Hesap bir işletmeye ait ise platformu bu amaç doğrultusunda kullanmalıdır. Paylaşım kısıtlaması oluşturacak içerik varsa silinmelidir. Sahte bot takipçileri alırsanız, onları hesabınızdan silmelisiniz. Bu şekilde Instagram erişimi kısıtlama çözümüne sahip olacaksınız. “Instagram’da erişim kısıtlamalar ne zaman kaldırılmalı”; Gönderi yorum ve beğenilerinizde fake botlar varsa hesabınızdan kaldırmalısınız. Instagram mobil kısıtlamalarını aşmanın en kısa yolu; hesaptan sahte etkinliklerin kaldırılması spam’i mümkün kıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir